تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : سیاست
لینک : econews.ir/5x3387039
شناسه : 3387039
تاریخ :
همدردی وزیر خارجه با دولت و ملت ترکیه؛ ‏تروریسم محکوم است هم درتقسیم و هم شاهچراغ اقتصاد ایران: وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز دوشنبه با مردم و دولت ترکیه به دنبال انفجار تروریستی دیروز شهر استانبول که شش نفر کشته و ۸۱ زخمی برجای گذاشت، ابراز همدردی کرد.

ﺑﻪ ﮔﺰارش ﺧﺒﺮﮔﺰاری اﻗﺘﺼﺎداﯾﺮان

 به گزارش خبرگزاری اقتصادایران،  «حسین امیرعبداللهیان»، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز دوشنبه با مردم و دولت ترکیه به دنبال انفجار تروریستی شهر استانبول ابراز همدردی کرد.

امیرعبداللهیان در حساب توییتری خود نوشت: «ضمن ابراز تسلیت و همدردی با دولت و ملت دوست و برادر ترکیه، اقدام تروریستی و‌ هدف قرار دادن انسان‌های بی‌گناه در استانبول را بشدت محکوم می‌کنیم.»

وزیر خارجه ایران با اشاره به حمله تروریستی اخیر در شاه‌چراغ شیراز افزود: «‏تروریسم مذموم و محکوم است هم در تقسیم هم شاه چراغ و هر جای عالم.»

دیروز عصر در یکی از خیابان‌های میدان تقسیم شهر استانبول یک انفجار تروریستی رخ داد که در اثر آن، شش نفر جان باخته و 81 نفر نیز زخمی شدند که حال دو تن از آن‌ها وخیم گزارش شده است.

پلیس ترکیه تاکنون 42 نفر را در این باره بازداشت کرده است. وزارت خارجه ایران دیروز نیز بعد از وقوع این انفجار این اقدام تروریستی را محکوم کرده بود.