تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : جامعه
لینک : econews.ir/5x3345109
شناسه : 3345109
تاریخ :
پیش‌بینی افزایش قیمت بلیط هواپیما در جهان اقتصاد ایران: شبکه خبری سی‌ان‌بی‌سی به نقل از مدیران ارشد هوانوردی آمریکا در گزارشی پیش‌بینی کرد که هزینه سفرهای هوایی برای مردم ممکن است در ماه‌های آینده باز هم افزایش یابد.

ﺑﻪ ﮔﺰارش ﺧﺒﺮﮔﺰاری اﻗﺘﺼﺎداﯾﺮان

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، شبکه خبری سی‌ان‌بی‌سی به نقل از مدیران ارشد هوانوردی آمریکا در گزارشی پیش‌بینی کرد که هزینه سفرهای هوایی برای مردم ممکن است در ماه‌های آینده باز هم افزایش یابد.

ویلیام والش، مدیرکل انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (IATA)، در مصاحبه با این شبکه تأکید کرد که کاهش ظرفیت پالایشگاهی ایالات متحده که منجر به گران‌تر شدن سوخت هواپیما شده است و همچنین مشکلات مالی شرکت‌های هواپیمایی پس از همه‌گیری کرونا دلایل افزایش احتمالی قیمت‌ بلیط هواپیما خواهد بود.

بر اساس گزارش سالانه دولت آمریکا که در ژوئن منتشر شد، ظرفیت ایالات متحده برای پالایش نفت خام و تبدیل به سوخت و سایر محصولات در سال جاری میلادی به پایین‌ترین سطح خود از سال 2014 رسیده است.

علت این افت تولید، تعطیلی پالایشگاه ها در این کشور به دلیل عوامل مختلف در سال‌های اخیر بوده است.

در ایالات متحده، قیمت بلیط هواپیما در سال گذشته 25 درصد افزایش یافت که بزرگترین جهش سالانه از سال 1989 تاکنون بوده و امسال نیز به صعود خود ادامه داده است.

بر اساس گزارش شبکه خبری سی‌ان‌بی‌سی، اکبر الباکر، مدیرعامل قطر ایرویز، هشدار داد که یکی دیگر از عوامل افزایش هزینه‌های پرواز در سطح جهان، پیامدهای ناشی از درگیری بین روسیه و اوکراین است.

الباکر گفت که این درگیری به تورم دامن می‌زند و فشار بیشتری بر زنجیره تامین وارد می‌کند و همچنین منجر به بی‌ثباتی در قیمت نفت می‌شود.

خطوط هوایی همچنین در ماه‌های اخیر، مجبور شده‌اند از مسیرهای جایگزین برای اجتناب از پرواز بر فراز اوکراین و روسیه استفاده کنند، و به گفته پورتال مسافرتی ViaTravelers.com، برای مثال، پروازهای لندن به دهلی، اکنون باید وارد یک مسیر انحرافی شوند که این امر به زمان پرواز و سوخت مورد نیاز اضافه می‌کند.