تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : جامعه
لینک : econews.ir/5x3290706
شناسه : 3290706
تاریخ :
یک مقام قضایی مازندن هشدار داد؛ برپایی تور گردشگری با نمادهای شیطان‌پرستی! اقتصاد ایران: سرپرست اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران با اشاره به انتشار خبری درباره دستگیری اعضای تور گردشگری با نمادهای شیطان‌پرستی در این استان گفت: برگزاری این تور هیچ ارتباطی با تأسیسات گردشگری استان ندارد.
به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، رییس کل دادگستری مازندران روز گذشته از دستگیری 120 نفر از اعضای یک تور گردشگری غیرمجاز که مرتکب اعمال مجرمانه شدند در جنگل‌های شهرستان نکا خبر داد و گفت: توقع مردم استان حفظ شعائر و ارزش های اسلامی و مبارزه با هرگونه هنجارشکنی وقانون گریزی است و بر این اساس دادگستری استان در خصوص شناسایی و برخورد با ریشه‌های ترویج ناهنجاری‌های اخلاقی و اجتماعی در جامعه کمک و یاور دستگاه های مرتبط است.

وی با اظهار این که ساماندهی تورهای گردشگری در دستور کار معاونت پیشگیری از وقوع جرم استان  قرار دارد، بیان کرد : اعضای این تور در جنگل « پی رجه » نکا با نصب بنرهای شیطان پرستی و اعمال مجرمانه‌ای از قبیل شرب خمر، روابط نامشروع، رقص مختلط، کشف حجاب، دیگر موارد خلاف شرع و قانون داشتند و توسط پلیس امنیت اخلاقی دستگیر شدند و نیز در این خصوص پرونده قضائی تشکیل شد.

به دنبال این خبر اما سرپرست اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی مازندران مهدی ایزدی با اشاره به انتشار این خبر اظهار کرد: بر اساس اطلاعات تکمیلی از فرماندهی انتظامی شهرستان، موضوع  در منطقه بندبن و در فاصله 10 کیلومتری درون جنگل و با هدف عضو‌گیری گروه‌ها و جریانات انحرافی صورت گرفته که هیچ‌گونه ارتباطی با تأسیسات گردشگری و تورهای شهرستان نکا ندارد.

ایزدی همچنین خاطرنشان کرد: در تحقیقات به عمل آمده هیچ یک از واحدهای گردشگری اعم از اقامتی، پذیرایی یا تور‌گردانی در این موضوع دخالت نداشتند.