تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : جامعه
لینک : econews.ir/5x3290576
شناسه : 3290576
تاریخ :
مصاحبه بامیلادشادانی بنیانگذارسبک هفت قدم؛ شناخت واقعي جامعه و حقايق آن با هفت قدم اقتصاد ایران: با توجه به اهمیت خودشناسی در سیر زندگی افراد و نیاز به فرآیند آموزش در نزد عام مردم به سراغ میلاد شادانی از اساتید این حرفه آمدیم تا پاسخگوی سوالات رسانه شود. وی بیش از یک دهه فعالیت در زمینه های فرهنگی و اجتماعی کار حرفه ای خود را با پذیرش مسئولیت فرهنگی اجتماعی مجموعه های مختلف آغاز نمود.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، به مرور با طی نمودن دوره های آموزشی شخصیت شناسی و سازمانی نزد اساتید خبره این حوزه و همچنین علاقمندی شخصی خود در بستر آموزش توانست در زمینه های تولید محتوا برای سازمان ها، تشکل ها و اقشار مختلف مردم گام بردارد.

در سال ۹۵ تولید مستند مبین را برای مرزبانی فراجا برعهده گرفت و در همان هنگام به پرسنل وظیفه، آموزش های بصیرت افزایی می داد و در نهایت بر اساس مطالعات و تحقیقات فراوان به این نتیجه رسید تا سایرین را نیز در انتخاب هدف و خودشناسی همراهی نماید.

در همین خصوص مصاحبه ای ساده و صمیمانه ای را  با میلاد شادانی بنیانگذار سبک هفت قدم ترتیب دادیم؛

ایده و  فكر بنيانگذاري سبك هفت قدم از کجا به ذهنتان رسید؟

يكي از مسائلي كه خيلي مهمه آموزش افراد هست كه همه ما بايد يه سري آموزش ها رو در طول زندگيمون ببينيم، متاسفانه در جامعه اي كه ما زندگي ميكنيم هيچ آموزشي در دوران تحصيليمون براي فرهنگ سازي و شناخت جامعه داده نميشه و اين امر باعث ميشه ما نتونيم شناخت واقعي رو نسبت به جامعه و حقايق داشته باشيم

با بهره گيري از اموزه هاي قبلي و خواندن كتاب هاي بيشمار و ايجاد شناخت جديد نسبت به جامعه و ضعف هايي كه در زمينه مباحث مختلف فرهنگي وآموزشي وجود داشت،ما يك سبكي را ايجاد كرديم به نام هفت قدم كه توي ٧ مرحله هر فردي رو به خودشناسي واقعي ميرسونه.

 و يه نكته ي حائز اهميتي كه وجود داره اينه كه خيلي از افراد سبك هاي مختلف زندگي رو در غالب پكيج هاي آموزشي ميفروشند كه من اونها رو رويافروشي ميبينم چون تا انسان خودش رو نشناسه و خود واقعيش رو پيدا نكنه سبك هاي مختلف زندگي براش معجزه نميكند.

ما يكبار به دنيا ميايم و يك بار زندگي ميكنيم و هدف اين نيست كه بارها و بارها بخوايم عوضش كنيم يا از ديگران درس بگيريم و يكبار فرصت امتحان دادن و استفاده  از اهدافمون رو داريم.

هفت قدم چيست و چه اهدافی را دنبال می کند؟

هفت قدم از هفت مرحله تشكيل شده براي رسيدن به خودشناسي، كه مرحله اول انسان شناسي بعد خدا شناسي و بعد تمرين هاي خودسازي و در نهایت رسیدن به  مرحله هفتم كه  شناخت خود واقعي می باشد.

هدف ما در اين سبك اين است؛ در طول آموزش ها كه بصورت رايگان ارائه ميشه، افرادي رو جذب كنيم كه به خود واقعيشون رسيده باشن و از اونها به كارگيري كنيم جهت رشد و پيشرفتشون بر اساس تجربه ، تخصصي و توانايي كه دارند اصطلاحا روي انها سرمايه گذاري و كارافريني  ايجاد كنيم و بهتر از همه با انها همكاري داشته باشيم نسبت به جذب افراد ديگر.

 

اين سبك چه كمكي به مردم مي كند؟

يكي از كمك هايي كه هفت قدم ميكند اين است كه در ابتداي امر ذات مطلق حق تعالي را به شما معرفي ميكند و خود انسان رو كه چه موجوديتي دارد را تشريح ميكند و بعد از آن روي خودسازي شما كار ميكند.

با توجه به فرهنگ هاي غلطي كه در جامعه وجود دارد باعث زود باوري ما ميشود مثل اخباري كه به حتي غلط منتشر ميشود چه هياهويي براي انسانها به وجود مي آورد.

هفت قدم براي شما بصيرت افزايي ايجاد ميكند و ديد شما رو نسبت به وقايع و اخبار روشن ميكند باعث ميشه كه شما به سمت حواشي نرويد و از همه مهمتر باعث ميشه شما به توانايي هايتان پي ببريد.

همه انسان ها فكر ميكنند قدرت در ثروت است،اما قدرت اصلي ما درون ماست (همان توانايي هايي كه درونمان پنهان شده است )

پس هفت قدم كمك ميكنه كه شما به خود واقعيتان به دور از حواشي برسيد.

٥- افراد چگونه مي توانند به هفت قدم دسترسي پيدا كنند؟

راههاي مختلفي براي ارتباط با تيم هفت قدم وجود دارد اعم از شبكه هاي مجازي  و استفاده از آموزش هاي رايگان  و برنامه تيم هفت قدم در آينده اي بسيار نزديك برگزاري سمينارهاي رايگان در كشور مي باشد .

 به زودي پكيج هاي آموزشي هفت قدم به صورت رايگان منتشر مي شود.


دستاوردهاي خودتون از اين سبك چيه؟

من در طول سالهای  زندگيم راههاي مختلفي رو رفتم که به اصطلاح از اين شاخه به آن شاخه زياد پريدم يادمه ١٧ سالگيم به عنوان مدير يه مجتمع فرهنگي منصوب شدم و بعد باز حاشيه گرفتم و رفتم در سبك هاي مختلف كار كردم و موارد مختلف  اما هفت قدم به من ثبات داد،ديد من را باز و راه و هدفم را مشخص كرد .

اگر هدف من ديروز رسيدن به قله بود امروز تنها رسيدن به قله هدف من نيست هدف من استفاده و بهره برداري از كم و كيف رسيدن به قله است.