تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فناوری
لینک : econews.ir/5x3233659
شناسه : 3233659
تاریخ :
فورد به بازار خودروهای برقی هجوم می‌برد اقتصاد ایران: بلومبرگ می‌گوید فورد در پی سرمایه‌گذاری عظیم ۲۰ میلیارد دلاری برای تولید خودرو برقی است. یکی از مدیران اجرایی پیشین اپل روی تحول کارخانه‌های فورد نظارت خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، منابع بلومبرگ می‌گویند فورد قصد دارد بالغ‌بر ۲۰ میلیارد دلار برای حضور گسترده در بازار خودروهای الکتریکی سرمایه‌گذاری کند. سرمایه‌گذاری عظیم فورد به این شرکت به‌منظور سازمان‌دهی مجدد فعالیت‌هایش کمک می‌کند تا در آینده حضور همه‌جانبه‌ای در بازار خودروهای برقی تجربه کند.

به‌نوشته‌ی Gizmochina، پیش‌تر فورد، یکی از شرکت‌های بزرگ آمریکایی صنعت خودرو، گفته بود می‌خواهد تا سال ۲۰۲۵ سرمایه‌ای ۳۰ میلیارد دلاری برای توسعه‌ی وسایل نقلیه‌ی برقی و خودران هزینه کند. به‌بیان دیگر، خبر جدیدی که به سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد دلاری فورد اشاره می‌کند، هم‌راستا با برنامه‌های اولیه‌ی این شرکت است.

علاوه‌براین، رسانه‌‌ی بلومبرگ ادعا می‌کند فورد قصد دارد داگ فیلد، مدیر اجرایی اپل و تسلا را به‌عنوان مسئول فعالیت‌هایش در این حوزه انتخاب کند. بدین‌ترتیب، داگ فیلد بر فعالیت‌هایی نظارت خواهد کرد که درنهایت کارخانه‌های فورد را با هدف تولید خودرو برقی متحول خواهند کرد. در کارنامه‌ی داگ فیلد، سابقه‌ی کار در اپل به‌عنوان قائم‌مقام پروژه‌های ویژه دیده می‌شود. همچنین، وی مسئول تیم تولید خودرو خودران اپل بوده و به‌عنوان مهندس ارشد وسایل نقلیه در تسلا نیز فعالیت کرده است.

تغییر رویکرد فورد بدین‌معنی است که غول بزرگ صنعت خودرو مهندسان بیشتری استخدام خواهد کرد. درحال‌حاضر، تسلا به‌عنوان رهبر بازار خودروهای برقی شناخته می‌شود و فورد با فاصله‌ی زیادی در تلاش است خود را به جمع برترین‌ها برساند. فورد نقش پررنگی در صنعت وسایل نقلیه ایفا می‌کند و فروش وانت‌های سری F این شرکت از کل خروجی تسلا بیشتر است؛ بااین‌حال، هنوز نتوانسته است در زمینه‌ی تولید خودروهای برقی به دستاورد بزرگی برسد. از قرار معلوم، ایده‌های ایلان ماسک برای آینده‌ای تمام‌برقی به‌مذاق سرمایه‌گذاران خوش آمده و تسلا توانسته است به موفقیت‌های متعددی دست پیدا کند. باید دید که فورد نیز می‌تواند مسیر مشابهی در پیش بگیرد یا نه.