تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : اقتصاد
لینک : econews.ir/5x3233357
شناسه : 3233357
تاریخ :
شاخص بورس در ارتفاع ۱.۳ میلیون واحد باقی ماند اقتصاد ایران: شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت ۲۶واحدی روبرو شد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 7میلیارد و 580میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 4هزار و 72میلیارد تومان در بیش از 387هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت 26واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 301هزار و 208واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های پتروشیمی نوری، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت بندرعباس شد و در مقابل شرکت‌های بانک تجارت، معدنی و صنعتی چادرملو و بانک ملت با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 2میلیارد و 741میلیون ورقه به‌ارزش 4هزار و 80میلیارد تومان در 178هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 19واحد رشد کرد و در ارتفاع 17هزار و 661واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس و گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی شد و در مقابل شرکت‌های فولاد هرمزگان جنوب، بیمه پاسارگاد و تجلی توسعه معادن و فلزات بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.