تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : سیاست
لینک : econews.ir/5x3206298
شناسه : 3206298
تاریخ :
در اسلام‌آباد صورت گرفت؛ دیدار وزیر امور پارلمانی پاکستان با امیرعبداللهیان اقتصاد ایران: وزیر امور پارلمانی پاکستان گفت بعد از استقبال از وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران، با او درباره روابط دوجانبه و نحوه کمک به افغانستان در مقابله با چالش‌ها گفت‌وگو کرده است.

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران ،  «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بامداد یکشنبه در رأس هیأتی وارد اسلام‌آباد، پایتخت پاکستان شد.

«علی محمدخان» وزیر دولت پاکستان در امور پارلمانی با انتشار تصاویری از امیرعبداللهیان و هیأت همراه، در صفحه توئیتر خود نوشت که از وزیر خارجه ایران استقبال کرده است.

محمدخان توضیح داد: «از هیأت جمهوری اسلامی ایران که برای حضور در هفدهمین نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی در اسلام‌آباد آمده‌اند، استقبال کردم. وزیر خارجه ایران حسین امیرعبداللهیان هدایت این هیأت را برعهده داشت».

وی در توئیت دیگری درباره نشست خود با امیرعبداللهیان خبر داد: «با وزیر خارجه ایران درباره روابط دوجانبه بین دو کشور مسلمان و برادر و همچنین نقش ما در کمک به افغانستان برای مقابله با چالش‌های درمانی، غذایی، آموزشی و غیره، صحبت کردم».

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران شامگاه شنبه به منظور شرکت در هفدهمین نشست اضطراری وزرای امور خارجه سازمان همکاری اسلامی، تهران را به مقصد اسلام آباد محل برگزاری این نشست ترک کرد.

گفتنی است نشست اضطراری وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی درباره افغانستان قرار است  روز یکشنبه، ۲۸ آذر در اسلام‌آباد برگزار شود.

براساس اعلام مقامات پاکستان از نمایندگان ویژه کشورهای عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل در امور افغانستان نیز برای شرکت در این نشست دعوت به عمل آمده است.

این نخستین سفر امیرعبداللهیان به اسلام آباد در پی انتصاب به این سمت است. «شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان در دولت سیزدهم تاکنون دو باره به تهران سفر کرده است. اولین سفر بعد از سفرش به منطقه برای رایزنی درباره تحولات افغانستان بود و بار دوم نیز برای شرکت در دومین نشست کشورهای همسایه افغانستان به تهران آمد.