تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فرهنگ
لینک : econews.ir/5x3204939
شناسه : 3204939
تاریخ :
وزیر میراث فرهگی: به دنبال تسهیل رفت وآمد گردشگران هستم اقتصاد ایران: وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: بنده به‌لحاظ جایگاه و مأموریت خود به‌عنوان وزیر گردشگری باید به‌دنبال تسهیل رفت‌وآمد گردشگران و توریسم و لغو روادید باشم بنابراین طرفدار لغو روادید هستم.

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران ، عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درباره اقدامات وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای لغو روادید ایران با کشورهای خارجی، گفت: بنده به‌لحاظ جایگاه و مأموریت خود به‌عنوان وزیر گردشگری باید به‌دنبال تسهیل رفت‌وآمد گردشگران و توریسم و لغو روادید باشم بنابراین طرفدار لغو روادید هستم.

وی افزود: هرچه روادید بیشتر لغو و ارتباط کشورها با ایران تسهیل شود، گردشگری رونق بیشتری می‌یابد اما نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که در این زمینه تنها نظر من مهم نیست و ملاحظات بین‌المللی و... نیز در آن تأثیر دارد و باید از نظر ملی و حاکمیتی جمع‌بندی‌های لازم صورت گیرد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه در لغو روادید با کشورهای خارجی، سایر حوزه‌ها به‌ویژه وزارت امور خارجه نقش مهم و اصلی را دارند، تصریح کرد: تلاش می‌شود موانع پیشِ‌روی لغو روادید به‌منظور رونق گردشگری پیگیری شود.