تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : جامعه
لینک : econews.ir/5x3191575
شناسه : 3191575
تاریخ :
برکناری نجومی بگیران شرکت‌های زیر مجموعه وزارت کار اقتصاد ایران: مشاور رسانه‌ای وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد با ابلاغ اخیر وزیر کار یکی از درگاه‌های اصلی شکل گیری پرداخت‌های نجومی و مساله دار مسدود شد.
به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران  ،  مشاور رسانه‌ای وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد با ابلاغ اخیر وزیر کار یکی از درگاه‌های اصلی شکل گیری پرداخت‌های نجومی و مساله دار مسدود شد؛ خرید سکه، کارت هدیه و تصویب بودجه محرمانه به هر شکلی ممنوع شد.
این ابلاغ می‌تواند الگوی سایر دستگاه‌ها در جهت مقابله با فساد باشد. تاکنون 3 نفر برکنار شده‌اند، بررسی‌ها ادامه دارد.


معاون امور اقتصادی وزارت کار علت برکناری این سه نفر را فیش های حقوقی نجومی از محل کارت هدیه و سکه عنوان کرد.

نوزری گفت: بخش زیادی از مبالغ فیش های نجومی در شرکت های زیرمجموعه وزارت کار از محل سکه و کارت هدیه بوده در حالی که با ابلاغ وزیر هر گونه خرید و اعطای سکه و کارت هدیه و بودجه محرمانه ممنوع است .

بر اساس این گزارش اخیرا فیش های حقوق‌ نجومی سه مدیر ارشد پتروشیمی امیرکبیر در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست شده است که بر اساس آن فرهاد رحیمی مدیر مالی 215 میلیون تومان( جمع حقوق و مزایا 44 میلیون تومان + 66 میلیون تومان کارانه + 100 میلیون تومان کارت هدیه= دستمزد 4 سال یک کارگر)، علی جابری مدیر منابع انسانی 125 میلیون تومان و حمیدرضا امین‌پور رئیس حراست 84 میلیون تومان در یک ماه دریافت داشته اند.
 

انتهای پیام/