تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فناوری
لینک : econews.ir/5x3190811
شناسه : 3190811
تاریخ :
خودروی اپل سال ۲۰۲۵ به بازار می‌آید اقتصاد ایران: اپل خودرو که مدت‌ها به‌عنوان یک شایعه مطرح بود، ظاهراً به واقعیت تبدیل خواهد شد و گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد این غول فناوری سخت بر روی توسعه آن کار می‌کند و امیدوار است تاریخ عرضه نخستین خودران برقی‌اش سال ۲۰۲۵ باشد.

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران، این شرکت بر روی خودکار کردن «اپل خودرو» (Apple Car) کاملا خودمختار تمرکز کرده است، با این هدف که خودران‌هایی بهتر از آنچه جنرال موتورز و تسلا می‌سازند و در حال حاضر پیشتازان در زمینه فناوری خودران هستند را راهی بازار کند.

طبق گزارش‌ها، اپل مجبور بود بین ساخت خودرویی با قابلیت‌های خودران محدود، اما فرمان و شتاب خوب یا خودران کامل و ساخت خودرویی که نیازی به دخالت انسانی نداشته باشد یکی را انتخاب کند. دومی بدون شک هزینه بسیار بیشتری خواهد داشت و توسعه آن به شدت بیشتر طول می‌کشد، اما بالاخره این اپل است و آنها رویکرد کاملاً خودران را انتخاب کردند.

پروژه Apple Car توسط کوین لینچ که بر توسعه اپل واچ نظارت داشت، رهبری می‌شود. او جایگزین داگ فیلد شد که در سپتامبر به فورد رفت. فیلد خودش به مدت 3 سال در اپل کار کرد و پیش‌تر یکی از مدیران ارشد تسلا بوده است. روند توسعه که در داخل به عنوان «پروژه تایتان» شناخته می‌شود، از سال 2014 آغاز شده و در طول این دوره دستخوش تغییرات شدیدی شده است.