تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فناوری
لینک : econews.ir/5x3156603
شناسه : 3156603
تاریخ :
خودروی جدید لکسوس در آستانه ورود به بازار اقتصاد ایران: بعد از معرفی تویوتا لندکروزر ۳۰۰، حال شمارش معکوس برای رونمایی از نسل جدید لکسوس LX آغاز شده است.

ﺑﻪ ﮔﺰارش ﺧﺒﺮﮔﺰاری اﻗﺘﺼﺎداﯾﺮان

 به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، ماه ژوئن بود که تویوتا، لندکروز جدید را معرفی کرد و اکنون خبر رسیده است که تویوتا قرار است نسل جدید NX را در پنجشنبه ۱۴ اکتبر، ساعت ۱:۳۰ بامداد JST نمایش دهد.

اولین رونمایی رسمی از این خودرو جدید، از طریق پخش زنده از یوتیوب به صورت آنلاین انجام خواهد شد.

در حال حاضر لکسوس هیچ گونه جزئیاتی در رابطه با این خودرو لوکس جدید ارائه نداده است، اما تصویر تیزری که اخیرا توسط تویوتا منتشر شده است نشان می‌دهد این خودرو دارای یک نوار LED گسترده‌ای است که در آن نشان LX ۶۰۰ درج شده است.

تعجب آور نیست که چگونه مارک برتر ژاپنی اقدامات قانونی را برای ثبت پلاک در دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده در سال ۲۰۱۹ و سایر کشور‌ها انجام داد.

هم‌اکنون این کارخانه خودروسازی از حرف h استفاده نکرده است که عدم وجود این به ما می‌گوید که پیشرانه این خودرو دیگر هیبریدی نخواهد بود و با فرض اینکه لکسوس (بر خلاف بسیاری از مارک‌های دیگر) هنوز به این نشان‌ها اهمیتی نمی‌دهد، LX ۶۰۰ باید دارای موتور ۶.۰ لیتری باشد.

اما اگر بخواهیم صادقانه بگوییم، می‌توان گفت این موتور بسیار زیاد به نظر می‌رسد، به ویژه اینکه لندکروز موتور‌های بنزینی V۸ و دیزلی را دیگر تولید نمی‌کند.

نکته جانبی که این بین به چشم می‌خورد این است که این خودرو اولین لکسوس "۶۰۰" نخواهد بود، زیرا نسل قبلی LS با مشخصات LS۶۰۰h در دسترس بود. LS۶۰۰h دارای موتور ۶.۰ لیتری نبود، بنابراین ما روی LX ۶۰۰ روی داشتن چنین موتور بزرگی نیز حساب نمی‌کنیم.

لندکروز مجهز به موتور ۶ سیلندر ۳.۵ لیتری دوقلو است تا جایگزین موتور ۸ سیلندر ۵.۷ لیتری تنفس طبیعی قدیمی شود. این قدرت برای ۴۰۹ اسب بخار و ۶۵۰ نیوتن متر گشتاور ایجاد می‌کند و باعث می‌شود تقریبا ۳۰ اسب بخار قدرت و ۸۰ پوند فوت قدرت بیشتری داشته باشد.

بزرگترین شاسی بلند تویوتا (به استثنای مگا کروزر نادر) را می‌توان با یک موتور ۳.۳ لیتری دوقلو توربودیزل داشت. همچنین V۶، قدرت ۳۰۵ اسب بخار و ۷۰۰ نیوتن متر را تولید می‌کند. در برخی از بازار‌ها، LC۳۰۰ با پایه V۶ تنفس طبیعی نیز ارائه می‌شود. بسته به موتور، لندکروز دارای گیربکس شش یا ده سرعته اتوماتیک است.

آفرودر جدید قطعا فناوری زیادی خواهد داشت و اکنون تیزری که منتشر شده نشان می‌دهد این خودرو دارای همه چیز از دوربین ۳۶۰ درجه گرفته تا سیستم احراز هویت اثر انگشت است و ناگفته نماند که LX حداقل به همان اندازه مدل اصلی خود پیچیده خواهد بود.