تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فرهنگ
لینک : econews.ir/5x3150660
شناسه : 3150660
تاریخ :
وزیر ارشاد: حمایت از هنرمندان به کرونا محدود نمی شود اقتصاد ایران: ­وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: شان هنرمندان بالاتر از این است که بخواهیم حمایت از آن ها را به بحث کرونا تقلیل دهیم و حمایت از هنرمندان به این موضوع محدود نمی شود .

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، محمد مهدی اسماعیلی در حاشیه نشست صمیمانه با اصحاب فرهنگ و هنر در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود :هنرمندان هم مانند سایر اقشار در ایام کرونا دچار افت وضعیت شدند و ما تلاش می کنیم این آسیب ها را جبران کنیم . این برنامه در دستور کار ما قرار دارد و آقای رئیسی هم در خارج از شیوه نامه های مالی تخصیص خوبی را در اختیار قرار داد که بر آن اساس سازمان برنامه و بودجه از امروز این اقدام را به مرحله اجرایی رسانده است .
وی افزود : در حال حاضر بخش هایی از استان ها دچار آسیب شده اند و کارهایی در صندوق هنر و معاونت توسعه در این زمینه شروع شده است .
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت : ما تلاش می کنیم با همه حوزه های هنری جلسه بگذاریم و برنامه ما این است که در فرصتی مناسب این مشکلات حل و امید و نشاط در جامعه هنری تقویت شود.
وی همچنین در خصوص تامین مسکن خبرنگارانی که در فهرست وزارت ارشاد نیستند گفت:بعد از جلسه با معاون راه و شهرسازی تجدید نظری در این خصوص انجام شد که بر آن اساس همه خبرنگاران حتی خبرنگاران دستگاه های دیگر بتوانند از این امتیاز استفاده کنند .
وی افزود : همه اهالی فرهنگ و هنر و رسانه تا جایی که امکان داشته باشند می توانند از این تسهیلات استفاده کنند و ما هیچ تمایزی قائل نمی شویم