تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : اقتصاددیجیتالی
لینک : econews.ir/5x3148992
شناسه : 3148992
تاریخ :
اپل نقشه‌های سه‌بُعدی را برای IOS ۱۵ راه‌اندازی کرد اقتصاد ایران: اپل غول فناوری دنیا از راه‌اندازی نقشه‌های سه‌بعدی برای IOS ۱۵ خبر داد و اعلام کرد که نمای سه‌بعدی در نقشه‌ این گوشی هم‌اکنون برای شهرهای لندن، نیویورک، سان‌فرانسیسکو در دسترس است و به زودی شهرهای بیشتری نیز به این نقشه اضافه خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،فنافناشرکت اپل غول فناوری دنیا از راه‌اندازی نقشه‌های سه‌بعدی برای IOS 15 خبر داد و اعلام کرد که  نمای سه‌بعدی در نقشه‌ این گوشی هم‌اکنون برای شهرهای لندن، نیویورک، سان‌فرانسیسکو در دسترس است و به زودی شهرهای بیشتری نیز به این نقشه اضافه خواهند شد.

این شرکت اعلام کرده است که مطمئناً نماهای شهر سه‌بعدی را در برنامه MAPS ارائه خواهد کرد و از امروز می‌توانید در خیابان‌های سه‌بعدی لندن شروع به حرکت کنید و لذت ببرید. این شرکت هفته گذشته این تجربه بزرگ را برای نیویورک،‌ سان‌فرانسیسکو و لس‌آنجلس به عنوان بخشی از نسخه ISO 15 تغییر داد و این ویژگی در واشنگتن‌دی‌سی، سن‌دیه‌گو و فیلادلفیا تا پایان سال فعال می‌شود.

این نقشه سه‌بعدی جدید سال آینده به کانادا و شهرهایی از جمله مونترال، تورنتو و ونکوور نیز خواهد رسید و در این نقشه‌های سه‌بعدی جزئیاتی از جمله ارتفاع را در هر شهر مشاهده خواهید کرد. با استفاده از نقشه‌های سه‌بعدی، کاربران Apple Maps می‌توانند جزئیات بیشتری را در مناطق مختلف شهر از جمله محلات، مناطق تجاری، تفرجگاه‌ها، ساختمان‌ها و موارد دیگر مشاهده کنند.

به عنوان مثال‌، نقشه‌های اپل رندرهایی را برای نقاط معروف مانند Coit Tower در سانفرانسیسکو، استادیوم داجر در لس‌آنجلس، مجسمه آزادی در نیویورک و رویال آلبرت هال در لندن نشان می‌دهد و مکان‌های دیدنی بیشتری در زمان مناسب به نمایش در می‌آیند.

اپل همچنین با استفاده از خطوط پیچ، میانه‌ها، خطوط اتوبوس، تاکسی و گذرگاه‌ها، ناوبری در سطح جاده را در نقشه‌های اپل تقویت می‌کند. اینها در حالت مشاهده سه ‌بعدی ظاهر می‌شوند که دیدن بهترین خط را برای انتخاب براساس شرایط ترافیک یا اهداف بهتر برنامه‌ریزی مسیر آسان‌تر می‌کند. این برنامه همچنین برآورد زمان ورود، براساس شرایط فعلی، مانند Google Maps را نشان می‌دهد. اپل گفت، این ناوبری جدید‌، که قبلاً برای انتشار 2021 اعلام شده بود، در اواخر امسال وارد CarPlay می‌شود.