تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : جامعه
لینک : econews.ir/5x3125998
شناسه : 3125998
تاریخ :
معاون بازاریابی سایپا: افزایش قیمت پراید ربطی به سایپا ندارد اقتصاد ایران: معاون بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا گفت: سایپا یکسال است تولید انواع پراید را متوقف کرده و افزایش قیمت این خودرو ربطی به سایپا ندارد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، حسین کاظمی طرقی افزود: قیمت‌هایی که برای خودرو‌ها در بازار آزاد اعلام می‌شود، به‌نوعی عددسازی دلالان و واسطه‌ها است و قیمت مصوب خودرو در شرکت‌های خودروساز بسیار کمتر از این اعداد است.

وی گفت: در روز‌های اخیر قیمت پراید همچون سایر خودرو‌ها در بازار دچار نوسان شده که متاسفانه برخی آن را منتسب به سایپا دانسته‌اند، این در حالی است که سایپا یکسال است که تولید انواع پراید را متوقف کرده و خودرو پراید را به بازار عرضه کرده و پس از آن هیچ فروشی نداشته است.

کاظمی طرقی ادامه داد: همانگونه که پیشتر نیز بار‌ها اعلام کرده‌ایم، قیمت بازار خودرو‌ها توسط واسطه‌ها و سودجویان تعیین می‌شود و برآورد‌ها حاکی از عدم استقبال جامعه از این عددسازی‌ها و وجود رکود در بازار خودرو است.

معاون بازاریابی و فروش سایپا از افزایش عرضه خودرو توسط خودروسازان در ماه‌های اخیر خبر داد و گفت: گروه خودروسازی سایپا با برنامه ریزی‌های موثر در زمینه افزایش تولید و عرضه، موفق شده است تا توازنی در عرضه و تقاضا ایجاد کند، به شکلی که برخی از محصولات این گروه خودروسازی در طرح‌های فروش اخیر، از فرآیند قرعه کشی خارج شده و به تمامی متقاضیان خودرو تعلق گرفته است.

وی افزود: این روند همچنان ادامه خواهد داشت و امیدواریم حمایت‌های لازم از صنعت خودروسازی به ویژه در شرایط دشوار تحریم و کرونا انجام شود تا با افزایش تنوع و تیراژ تولید شاهد حذف واسطه گری از بازار خودرو باشیم.