تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : اقتصاد
لینک : econews.ir/5x3024059
شناسه : 3024059
تاریخ :
رئیس جمهور تاکید کرد: استفاده از فضای سد‌ها برای توسعه ظرفیت گردشگری اقتصاد ایران: رئیس جمهور بر استفاده از فضای سد‌ها برای توسعه گردشگری و افزایش ظرفیت گردشگران داخلی و خارجی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،  حسن روحانی امروز پنجشنبه در مراسم افتتاح شصت و نهمین طرح‌های های ملی گردشگری که به صورت ویدئوکنفرانسی در حال برگزاری است، افزود: دنیای گردشگری بسیار وسیع‏، وسیع‌تر و متنوع‌تر از آن چیزی است که در گذشته وجود داشته و فضای بسیاری را می‌توانیم به بخش گردشگری تبدیل کنیم.
رییس جمهور با اشاره به وجود بهره برداری از سد‌ها در کشور گفت: بهره برداری از سد‌ها در کشور و دریاچه‌های پشت سر آن‌ها محلی است که سرمایه گذاران می‌توانند با رعایت اصول محیط زیستی در آن مناطق به توسعه گردشگری کمک کنند.
روحانی در ادامه به بخش کشاورزی نیز اشاره کرد و گفت: در این زمینه هم سرمایه گذاران می‌توانند با توجه به جاذبه خوبی که به لحاظ زیبایی و تنوع وجود دارد، برای توسعه این بخش تلاش کنند.
رئیس جمهور با تاکید بر این که استان لرستان یکی از استان‌های پرجاذبه و ارزشمند در کشور به شمار می‌رود گفت: در فرهنگ مردم این استان، هنر‌های متنوعی وجود دارد از جمله مانند کوچ عشایر، گردشگری و تنوع فراوان و انواع هنر‌ها که می‌تواند بر جاذبه این استان برای توسعه گردشگری داخلی و خارجی بیافزاید.