تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فرهنگ
لینک : econews.ir/5x3015442
شناسه : 3015442
تاریخ :
از سرگیری فعالیت برخی از گالری ها به صورت حضوری اقتصاد ایران: با اعلام وضعیت قرمز از همان روزهای آغازین سال ۱۴۰۰ و افزایش شمار مبتلایان، باز هم سایه سنگین تعطیلی و کساد بر بسیاری مشاغل افکنده شد. در این میان اگرچه هنوز هم شمار مبتلایان بالا و بسیاری از شهرها قرمز است، اما برخی از گالری‌ها فعالیتشان را به صورت حضوری از سر گرفته‌اند؛ البته برخی از گالری‌ها نیز همچنان در فضای مجازی فعالیت می‌کنند یا تعطیل هستند.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،نمایشگاه انفرادی «سایه کتمان نور نیست» با آثار نغمه قاسملو روز جمعه (۳۱ اردیبهشت ماه) در گالری آران افتتاح می‌شود و تا ۱۴ خردادماه نیز برگزار است.

در بخشی از توضیح این نمایشگاه آمده است که «عکاس این بار نه از بیرون که درون سوژه خود می‌ایستد. در قاب‌های نغمه قاسملو تلاش هنرمندی را می‌بینیم که با سفر به گذشته حضور امروز خودش را می‌سازد. حضوری که پذیرای سایه‌ها و خشکی‌ها و فراموشی‌ها است. همه چیز از وجود خودش سرچشمه می‌گیرد. نور و سایه و ابهام. سرخوشی و سرسختی و آشفتگی همه از آن خودش است. درجهانی که برایمان گسترده هیچ چیز با او بیگانه نیست. در هر تکه ای از دیروز و امروز جایی برای ایستادن وجود دارد. جایی برای رسیدن به اکنون.»

امکان بازدید از این نمایشگاه هر روز از ساعت ۱۳ تا ۱۹ فراهم شده است. گالری جمعه‌ها به جز گشایش‌ها تعطیل است. 

گالری آران در کریمخان زند، خیابان خردمند شمالی، کوچه دی، پلاک ۱۲ واقع شده است.

نمایشگاه انفرادی عکس با عنوان «شب پیداست» و با آثاری از طاها قوچ‌کانلو، جمعه (۳۱ اردیبهشت ماه) در گالری شیرین افتتاح می‌شود و تا ۱۳ خردادماه ادامه دارد. 

در بخشی از بیانیه این نمایشگاه آمده است که «امروزه بسیاری از مردم با زندگی در شهرهای بزرگ، زیر گنبدی بزرگ به اسم آلودگی نوری، ارتباطشان با آسمان گسسته شده­ و ممکن است بسیاری از آنها هیچگاه تا آخر عمر، تجربه دیدن آسمان پرستاره شب را نداشته باشند. از یاد بردن آسمان تراژدی بزرگیست زیرا آسمان همانیست که تمامی تحولات زمین ما را در خاطره دارد و تمامی نشانه‌هایش در زندگی تمامی ملت‌ها از دیرباز نقش بازی‌کرده است.»

بازدید از این نمایشگاه به دلیل جلوگیری از افزایش شیوع ویروس کرونا، فقط با تعیین وقت قبلی امکان‌پذیر است. علاقه‌مندان می‌توانند روزهای جمعه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ و سایر روزهای هفته (به غیر از دوشنبه‌ها) از ساعت ۱۱ تا ۱۹ از این نمایشگاه بازدید کنند.

گالری شیرین در خیابان کریمخان، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم، شماره ۵ واقع شده است.

نمایشگاه گروهی «سکو ۱۴۰۰» روز جمعه (۳۱ اردیبهشت ماه) در گالری آ افتتاح می‌شود و تا ۱۳ خردادماه نیز ادامه دارد. 

امکان بازدید از این نمایشگاه هر روز به غیر از شنبه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ فراهم است.

گالری آ در خیابان کریمخان زند، خیابان عضدی(آبان جنوبی)، کوچه ارشد، پلاک ۷ واقع شده است. 

نمایشگاه انفرادی حجم با مجسمه‌های سعید شهلاپور این روزها در گالری ایرانشهر برپاست و تا ۱۰ خرداد ماه نیز برقرار است. 

در بخشی از توضیح این نمایشگاه آمده است که «این مجسمه‌ها کیفیتی باز و تعیّن‌نیافته دارند. فرم از راه زدودن حاصل می‌شود و پیکره‌ها، در فضایی بینابینی‌، پیوسته به موضوعات مشخص‌تری نزدیک و از آنها دور می‌شوند. خصلت دیوارمانند آثار حاضر فضا را تعریف و تفکیک می‌کند و به بدن‌ بیننده جهت می‌دهد.»

امکان بازدید از این نمایشگاه هر روز به غیر از شنبه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ فراهم است.

گالری ایرانشهر در خیابان کریم‌خان زند، خیابان شهید عضدی (آبان جنوبی)، خیابان سپند، پلاک ۱/۶۹ واقع شده است. 

نمایشگاه انفرادی «انسانم من، رنج برده‌ام من، سر از اینجا درآورده‌ام» با آثاری از فرشید ملکی تا ۴ خردادماه در گالری طراحان آزاد برقرار است. 

گالری طراحان آزاد در میدان فاطمی، میدان گل‌ها، میدان سلماس واقع شده است.

گالری پنج‌شنبه‌ها تعطیل است. امکان بازدید از این نمایشگاه در سایر روزهای هفته از ساعت ۱۶ تا ۲۰ فراهم شده است.

نمایشگاه انفرادی نقاشی با عنوان «معلق در کناره‌های خالی» و با آثاری از فرزانه رحیمیان تا ۵ خردادماه در گالری سیحون ادامه دارد. 

امکان بازدید از این نمایشگاه هنری در روزهای زوج از ساعت ۱۱ تا ۱۹ و جمعه‌ها از ۴ تا ۸ بعد از ظهر فراهم شده است. داشتن ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی الزامی است.  

گالری سیحون در خیابان وزرا، کوچه چهارم واقع شده است.

نمایشگاه انفرادی طراحی و نقاشی «تعلیق» با آثاری از ثمیلا امیرابراهیمی تا ۲۱ خردادماه در گالری این‌جا برگزار است.

امکان بازدید از این نمایشگاه هر روز از ساعت ۱۳ تا ۱۹ فراهم شده است. گالری روزهای شنبه تعطیل شده است. 

گالری این جا در خیاﺑﺎن کریمخان‌زند، خیابان میرزای‌شیرازی، شماره ۹۵ واقع شده است.