تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : استانها
لینک : econews.ir/5x2890881
شناسه : 2890881
تاریخ :
اختصاصی اکو نیوز/ فروشگاه تولیدات فرش دستباف اصفهان درچین! اقتصاد ایران: اصفهان- در این گزارش قصد داریم با اقدامات استان اصفهان درفروش و توسعه تجارت فرش دستباف خود با کشور های خارجی و همچنین برپایی اولین فروشگاه رسمی فرش دستباف در کشور چین اشاره کنیم.

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران، استان اصفهان با وجود  ظرفیت های فراوانی که در زمینه های مختلف اقتصادی دارد توانسته نقش موثری در افزایش تجارت محصولات متنوع خود با دیگر کشور های خارجی داشته باشد.
این بار و در زمینه فرش،  استان اصفهان از سال 95 تاکنون توانسته با حضور یافتن در نمایشگاه های بین المللی در شناخت و معرفی تولیدات فرش دستباف خود به سرمایه گذاران خارجی اقدامات مهمی انجام دهد.
و در نهایت این اقدامات باعث ایجاد اولین بازار رسمی استان در زمینه فروش فرش دستباف در کشور چین شده است.
در همین باره حسن موحدیان نائب رئیس اتحادیه  فرش دستباف استان اصفهان می گوید: استان اصفهان کار افزایش روابط بازرگانی و صادرات خارجی فرش دستباف خود با دیگر کشور های خارجی را از سال 96 اغاز نمود و امسال نیز ثمره3 سال تلاش بی وقفه مسئولین استانی در این رابطه با برپایی این فروشگاه در چین به نتیجه رسیده است.
وی افزود: در حال حاضر کشور های امارات، کویت، عربستان، عراق، چین و قطر خریداران اصلی فرش دستباف اصفهان هستند.
علی مشکاتی مائب رئیس دوم اتحادیه فرش دستباف استان اصفهان نیز در همین باره میگوید: درامد ارزی حاصل از فروش تولیدات فرش دستباف اصفهان به این کشور ها 750 میلیون دلار در سال بوده است.
 وی افزود:سهم کشور چین در خرید فرش دستباف اصفهان 70 درصد بیشتر از بقیه کشور ها است.
مسئولین مربوطه فرش دستباف اصفهان در تلاش هستند تا بازار های خود را در کشور های عراق و قطر نیز ایجاد و گسترش دهند

گزارش از عیسی صادقی