تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فرهنگ
لینک : econews.ir/5x2862281
شناسه : 2862281
تاریخ :
تولید آثار فاخر هنری و فرهنگی در ایام کرونا اقتصاد ایران: زنجان- سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به مجازی محور شدن برنامه‎های فرهنگی و هنری گفت: در ایام کرونا آثار خوبی از سوی هنرمندان تولید شده است.

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران، محمدربیع احمدخانی با اشاره به اینکه پس از پایان داوری و ارزیابی توسط ۳۲ نفر از اساتید و پژوهشگران دانشگاهی و حوزوی هشت اثر به مرحله دوم راه یافتند، گفت: پس از ارزیابی دقیق و علمی هر اثر توسط حداقل دو نفر از داوران، سه عنوان کتاب، «برگزیده» و پنج عنوان نیز «شایسته تقدیر» شناخته شد.

وی ادامه داد: دومین دوره جایزه کتاب سال استان زنجان با همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان و مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در سه گروه تألیف، ترجمه و احیای متون برگزار شد.

احمد خانی همچنین به برگزاری جشنواره ادبی یلدا و پویش کتابخوانی نیز اشاره کرد و گفت: نویسندگان و شعرای زنجانی همواره در عرصه‌های مختلف خوش درخشیده و آثار خوبی ارائه کرده‌اند.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه مردم زنجان همواره در بحث کتاب و کتابخوانی پیشگام بوده‌اند، بیان کرد: در همین راستا سالانه برنامه‌های متعددی در همین حوزه اجرایی می‌شود که به عنوان آن تاکنون برگزار شده است.

نفرات برتر دومین جایزه کتاب سال زنجان معرفی شدند

در این مراسم در بخش دین، کتاب «حوزه علمیه زنجان در گذر زمان»، تألیف ذکرالله محمدی زنجانی دابانلویی، در بخش ادبیات «چکمه‌لی‌هاوا، تورکجه شعر توپلوسو»، سروده ارشد نظری، در بخش تاریخ و جغرافیا «روحانیت و اندیشه‌های چپ در ایران معاصر»، تألیف محمد صدرا به عنوان آثار برگزیده انتخاب شدند.

همچنین در بخش دین کتاب «قرآن کریم، سوره‌های حمد و بقره، بیانات مرحوم آیت‌الله محمداسمعیل صائنی»، به کوشش هوشنگ خسروی، در بخش علوم کاربردی «روزهای شیرین تولد نوزاد، تماس پوستی مادر و نوزاد و شیردهی»، تألیف ناهید جعفری و رباب بیات، به‌عنوان اثر شایسته تقدیر انتخاب شدند.

در بخش ادبیات نیز «خوش به حال او» مجموعه غزل سروده حسن خلجی، در بخش دفاع مقدس «جنگ به روایت لبخند» خاطرات احمد محمدی نوشته سیده الهه موسوی و در بخش کودک و نوجوان قصه‌های «حاج بابا»، نوشته وریا نیک‌منش به عنوان آثار شایسته تقدیر این دوره از جایزه کتاب سال زنجان برگزیده شد.

همچنین در جشنواره ادبی یلدا نیز در بخش شعر کلاسیک مینا امیدی از زنجان، داریوش عزیزی از خرمدره و امیر سلیمانی از زنجان به ترتیب اول تا سوم شدند و در همین بخش، سهیلا طاووسی از زنجان، علی مرادخانی و شقایق حیدری از زنجان نیز شایسته تقدیر شناخته شدند.

تقدیر از برگزیدگان جشنواره ادبی یلدا

در جشنواره ادبی یلدا نیز در بخش دین کتاب «قرآن کریم، سوره‌های حمد و بقره، بیانات مرحوم آیت‌الله محمداسمعیل صائنی»، به کوشش هوشنگ خسروی، در بخش علوم کاربردی «روزهای شیرین تولد نوزاد، تماس پوستی مادر و نوزاد و شیردهی»، تألیف ناهید جعفری و رباب بیات، به‌عنوان اثر شایسته تقدیر انتخاب شدند.

در بخش ادبیات نیز «خوش به حال او» مجموعه غزل سروده حسن خلجی، در بخش دفاع مقدس «جنگ به روایت لبخند» خاطرات احمد محمدی نوشته سیده‌الهه موسوی و در بخش کودک و نوجوان قصه‌های «حاج بابا»، نوشته وریا نیک‌منش به عنوان آثار شایسته تقدیر این دوره از جایزه کتاب سال زنجان برگزیده شد.

در بخش شعر کلاسیک مینا امیدی از زنجان، داریوش عزیزی از خرمدره و امیر سلیمانی از زنجان به ترتیب اول تا سوم شدند و در همین بخش، سهیلا طاووسی از زنجان، علی مرادخانی و شقایق حیدری از زنجان نیز شایسته تقدیر شناخته شدند.

در پویش کتابخوانی رازهای سانتی‌متری نیز که به داوری علیرضا بازرگان انجام شد، کاظم رستمی، فاطمه قشمی، شیوا اسدی به عنوان نفرات برگزیده انتخاب شدند.