تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : سیاست
لینک : econews.ir/5x2838088
شناسه : 2838088
تاریخ :
تأکید روسیه و عربستان بر پایبندی خود به توافق اوپک پلاس اقتصاد ایران: معاون نخست وزیر روسیه اعلام کرد که این کشور و عربستان سعودی متعهد به توافق اوپک پلاس در مورد کاهش تولید نفت هستند و اوضاع را رصد می کنند.

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران ، الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه روز شنبه در کنفرانس خبری خود پس از نشست دوجانبه در ریاض، گفت: روسیه و عربستان متعهد به توافق اوپک پلاس در مورد کاهش تولید نفت هستند و اوضاع را رصد می کنند.

وی گفت: امروز من و دوست و همکارم در مورد همکاری چند جانبه در قالب ائتلاف اوپک پلاس و اقدام مشترک و هماهنگی در بازار بین المللی بحث و گفتگو کردیم.

نواک افزود: ما بار دیگر بر تعهد خود به توافق نامه هایی که تا این تاریخ لازم الاجرا بوده اند و همکاری دو طرف که اولین و مهمترین هدف آن بهبود بازار در سریعترین زمان ممکن و رسیدن به تعادل است، تأکید کرده ایم.

بر اساس این گزارش، جلسه بعدی وزرای کشورهای اوپک و غیر اوپک قرار است در تاریخ 4 ژانویه 2021 برگزار شود.

کشورهای اوپک و کشورهای غیر اوپک تولید نفت را برای ماه فوریه تعیین می کنند. جلسات به صورت ماهانه برگزار می شود. اوپک و سایر تولیدکننده نفت به دنبال افزایش روزانه دو میلیارد بشکه نفت در زمستان و بهار 2021 هستند.

توافق نامه جدید ائتلاف اوپک پلاس از ماه مه سال 2020 در حال اجرا است. در ماه آوریل، اوپک و متحدان تولید کننده نفت در مورد کاهش تولید نفت به میزان 9.7 میلیون بشکه در روز توافق کردند که این مقدار بی سابقه ای در طول تاریخ است.

از ماه اوت، میزان کاهش تولید نفت به 7.7 میلیون بشکه در روز رسید. در ژانویه 2021، تولید نفت خام افزایش می یابد اما به تدریج. این ائتلاف موافقت کرد که هر ماه 0.5 میلیون بشکه در روز تولید نفت را افزایش دهد. همه آنها تولید نفت خام را 2 میلیون بشکه در روز افزایش می دهند.