تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : اقتصاد
لینک : econews.ir/5x2611649
شناسه : 2611649
تاریخ :
رئیس سازمان بورس گفت ؛ ورود ۵۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی به بازار سرمایه در ۳ ماه اقتصاد ایران: رئیس سازمان بورس گفت: سال گذشته ۳۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی وارد بازار شد، اما در سه ماه امسال حجم نقدینگی، بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان است.

ﺑﻪ ﮔﺰارش ﺧﺒﺮﮔﺰاری اﻗﺘﺼﺎداﯾﺮان

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران،  حسن قالیباف اصل در نخستین نشست خبری که امروز برگزار شد گفت: در ده سال گذشته سه ماموریت مهم به بازار سرمایه سپرده شده است که می‌توان به واگذاری‌ها اشاره کرد و براساس امار عمده واگذاری‌ها در بازار سرمایه صورت گرفت و عمق بازار سرمایه افزایش پیدا کرد و سرمایه گذاران زیادی در بازار حضور پیدا کردند.

وی ادامه داد: آزاد سازی سهام عدالت بعد از 15 سال باعث افتخار بازار سرمایه است، از 49 میلیون و 150 هزار مشمول سهام عدالت، 18 میلیون نفر روش مستقیم را انتخاب کردند و 700 هزار نفر اقدام به واگذاری 30 درصد سهام خود کردند.

رئیس سازمان بورس بیان کرد: با توجه به نگرانی درباره سیستم‌های فنی و معاملاتی، اما ازاد سازی سهام عدالت به خوبی صورت گرفت.

وی افزود: سهام شرکت‌های سرمایه گذاری استانی به تدریج در بازار بورس پذیرفته می‌شود و افرادی که روش غیر مستقیم را انتخاب کردند، سهامدار این شرکت‌ها می‌شوند.

رئیس سازمان بورس بیان کرد: شرکت‌های سرمایه گذاری استانی با افزایش سرمایه، سهام خود را در اختیار سهامدارانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کردند، قرار می‌دهند.

وی ادامه داد: بازار سرمایه درتامین مالی تولید و بنگاه‌های اقتصادی نقش پررنگی دارد و این امر جز برنامه‌های اصلی بورس خواهد بود.

قالیباف اصل بیان کرد: ارزش معاملات در سال (98) 830 هزار میلیارد تومان بود که در سه ماه امسال به 880 هزار میلیارد تومان رسیده است.

وی افزود: تعداد کد‌های صادره در سال گذشته 820 هزار بود که در سه ماه امسال به یک میلیون و 600 هزار کد رسیده است.

رئیس سازمان بورس گفت: در سال گذشته 2میلیون و 959 هزار نفر در سجام ثبت نام کردند و یک میلیون و 750 احراز هویت کردند که در سه ماه امسال 9 میلیون و 500 هزار نفر در سجام ثبت نام و 6 میلیون نفر احراز هویت شدند.

قالیباف گفت: نقدینگی یک فرصت است تا بازار عمق پیدا کند و هم تامین مالی برای بنگاه اقتصادی یک فرصت است.