تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : اقتصاد
لینک : econews.ir/5x2601357
شناسه : 2601357
تاریخ :
توصیه بزرگ‌ترین بانک آمریکایی به سرمایه‌گذاران اقتصاد ایران: بانک جی پی مورگان در گزارشی اعلام کرد با توجه به قرار داشتن ارزش بیشتر سهام ها در سطوح پایین، این امکان وجود دارد که به طور متوسط شاخص‌های بورسی تا ۴۷ درصد رشد کنند.

ﺑﻪ ﮔﺰارش ﺧﺒﺮﮔﺰاری اﻗﺘﺼﺎداﯾﺮان

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران به نقل از بیزینس اینسایدر، ریزش شدید شاخص‌های بورسی آمریکا در روز چهارشنبه باعث شده است تا بسیاری از معامله گران نسبت به ورود سرمایه‌های جدید خود به بازار بورس محتاط شوند. با این حال بزرگ ترین بانک آمریکا با بیان اینکه ریزش اخیر بازارهای بورسی بیش ازان که دلایل فنی داشته باشد به خاطر انفعال بانک مرکزی آمریکا بوده، به سرمایه گذاران توصیه کرده است اکنون که ارزش بسیاری از سهم ها در کف خود قرار دارد اقدام به خرید آن ها کنند چرا که احتمال جهش ارزش آن ها تا ۴۷ درصد ارزش فعلی وجود دارد.

طبق گفته این بانک، ارزش کنونی بسیاری از سهام ها نصف مبلغی است که در زمان رکوردشکنی شاخص ها در اواسط سال قبل به آن ها دست یافته بودند.

لازم به ذکر است با وجود ریزش اخیر شاخص های بورسی در امریکا، ارزش آن ها در مقایسه با ابتدای ماه افزایش یافته است. طبق اعلام بلومبرگ، ارزش شاخص " داوجونز اینداستریال اوریج" به عنوان بزرگ ترین و مهم ترین شاخص بورس وال استریت در مقایسه با ابتدای ماه ۸.۱۱ درصد بیشتر شده اما در مقایسه با رقم مشابه سال قبل ۱.۸۶ درصد کمتر شده است.

دیگر شاخص های مهم بورسی آمریکایی نیز روندی صعودی داشته‌اند: ارزش شاخص " اس اند پی ۵۰۰"  در مقایسه با ابتدای ماه ۶.۲ درصد و در مقایسه با رقم مشابه سال قبل ۵.۳۵ درصد بیشتر شده است. این رقم برای شاخص " نزدک کامپوزیت" به ترتیب معادل ۶.۳۷ درصد و ۲۲.۹۲ درصد افزایش و برای شاخص " نیویورک کامپوزیت" به ترتیب معادل ۸.۴ درصد افزایش و ۷.۲ درصد کاهش بوده است.