تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فناوری
لینک : econews.ir/5x2559232
شناسه : 2559232
تاریخ :
مایکروسافت قابلیت «reply-all» را منسوخ می کند اقتصاد ایران: مایکروسافت قابلیتی را به ایمیل خود افزوده تا از قابلیت reply-all برای بیش از ۵ هزار دریافت کننده جلوگیری کند.

ﺑﻪ ﮔﺰارش ﺧﺒﺮﮔﺰاری اﻗﺘﺼﺎداﯾﺮان

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران  به نقل از تلگراف، به زودی قابلیت reply-all منسوخ می شود. تعدادی زیادی از کارمندان به طور اشتباهی یک ایمیل را به تمام همکاران خود ارسال می کنند و این امر زنجیره ای از انبوه ایمیل ها را به وجود می آورد که اینباکس فرد را پر می کنند.

در همین راستا نرم افزار ایمیل مایکروسافت به کاربر هشدار می دهد تا چنین اشتباهی را انجام ندهد و اجازه نمی دهد رشته ایمیل ها به افراد ارسال شود.

سال گذشته ویژگی «Reply All Storm Protection» اعلام و هفته گذشته به نرم افزار Office ۳۶۵ افزوده شد. این ویژگی برای ردیابی رشته ایمیل هایی با بیش از ۵ هزار دریافت کننده ساخته شده است. در این حالت فرد reply all را در یک ساعت حداقل ۱۰ بار تکرار می کند.

در صورت ارسال ایمیلی برای بیش از ۵ هزار دریافت کننده ، قابلیت reply برای رشته ایمیل مذکور به مدت ۴ ساعت مسدود می شود. به گفته مایکروسافت این ویژگی علاوه بر جلوگیری از پر شدن اینباکس افراد، مزایای دیگری نیز دارد. ایمیل های Reply-all به اختلال در کسب و کار منجر می شود و در برخی موارد حتی ایمیل شرکت را برای مدتی دچار مشکل می کند.

در حال حاضر نمی توان تعداد دریافت کنندگان رشته ایمیل را مشخص کرد اما مایکروسافت در نظر دارد چنین ویژگی را در آینده ارائه کند.