تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فناوری
لینک : econews.ir/5x2385519
شناسه : 2385519
تاریخ :
رباتی که جلوی ترافیک را در انگلیس گرفت اقتصاد ایران: یک ربات با خط کشی خیابان‌ها و پررنگ کردن علائم ترافیکی بر روی آسفالت توانست از وقوع بسیاری از مشکلات و اختلال‌های ترافیکی در کشور انگلیس جلوگیری کند.

ﺑﻪ ﮔﺰارش ﺧﺒﺮﮔﺰاری اﻗﺘﺼﺎداﯾﺮان

 به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران به نقل از یاهونیوز، ربات کوچک یادشده که ابعادی به اندازه یک جاروبرقی دارد با بررسی خیابان‌های مختلف، نسبت به رنگ آمیزی و پررنگ کردن خط کشی‌های ترافیکی اقدام کرد.

ربات یادشده همچنین مسیر حرکت موتورسیکلت‌ها را در برخی خیابان‌ها که به طور نسبی یا کامل پاک شده بود، بازسازی کرد. این مساله موجب می‌شود تا موتورسیکلت‌ها تنها از مسیرهای مربوط به خود عبور کنند و رفت و آمد عمومی را مختل نکنند.

ربات یادشده که به طور خودکار عمل می‌کند، در اولین اقدام خود ۱۲ کیلومتر از خیابانی در ایالت استافوردشایر را در عرض چهار ساعت به دقت رنگ آمیزی کرد. تکمیل این کار توسط دو نفر نیروی انسانی معمولاً بیش از یک هفته به طول می‌انجامد.

قرار است در مرحله بعد این ربات برای رنگ آمیزی علائم و خط کشی‌های آسفالت بزرگ ای ۱۴ که از کمبریج تا هانتینگتون امتداد می‌یابد، به کار گرفته شود. استفاده از ربات مذکور موجب نجات جان کارگرانی می‌شود که در صورت حضور در خیابان‌ها و بزرگراه‌ها برای خط کشی با خطر جدی تصادف مواجه هستند.

***بیشتر بخوانید:

کاربرد بیت کوین در سال2020 گسترده تر می شود

رتبه ۷۲ ایران در آمادگی برای هوش مصنوعی

انقلابی تازه در شارژ موتورسیکلت های برقی