تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فرهنگ
لینک : econews.ir/5x2379715
شناسه : 2379715
تاریخ :
سازها راهی برای اشتغال‌زایی اقتصاد ایران: سومین نمایشگاه ساز خانه موسیقی با حضور سازندگانی از نقاط مختلف کشور در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

ﺑﻪ ﮔﺰارش ﺧﺒﺮﮔﺰاری اﻗﺘﺼﺎداﯾﺮان

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران ،  نمایشگاه سازخانه موسیقی در سه بخش سازهای ایرانی، سازهای ابداعی و سازهای غربی به سومین دوره‌اش رسیده است. این دوره از نمایشگاه از فردا 9 دی 1398 در خانه هنرمندان ایران کارش را آغاز می‌کند.

سرنوشت جوایز نقدی جشنواره موسیقی جوان در ابهام!

سال گذشته و در دومین دوره‌ی نمایشگاه «سازخانه» 50 غرفه‌ی ساز برپا شد که نیمی از آنها سازندگان ساز شهرستان‌های مختلف بودند. این نمایشگاه به همت کانون سازندگان سازِ خانه موسیقی برگزار می‌شود که بیش از هزار و 200 عضو دارد.

هم اکنون مشابه چنین نمایشگاه‌هایی در دیگر کشورها مانند آلمان برگزار می‌شود. این نمایشگاه باعث رونق صنعت و هنر ساخت ساز می‌شود و در  عین حال می‌تواند در ایجاد شغل تأثیرگذار باشد.

سومین نمایشگاه «سازخانه» به همت کانون سازندگان ساز و از سوی خانه موسیقی ایران با همکاری خانه هنرمندان ایران و خانه موزه دکترمعین و استاد امیرجاهد در شاخه‌های سازهای ایرانی، کلاسیک و ابداعی 9 تا 13  دی‌ماه در مجموعه گالری‌های همکف خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

مراسم افتتاحیه نمایشگاه روز دوشنبه 9 دی ساعت 15 در سالن استاد جلیل شهناز خانه هنرمندان برگزار می‌شود که از چند چهره پیشکسوت ساخت ساز نیز با حضور هنرمندان و مسئولان تجلیل می‌شود.

علاوه بر گالری‌های همکف خانه هنرمندان که به نمایش ساز اختصاص دارد، در سالن امیرخانی این مجموعه از 10 تا 13 دی‌ماه، نشست‌های پژوهشی و تحلیلی درباره سازهای ایرانی، کلاسیک و ابداعی با حضور کارشناسان، نوازندگان و سازندگان ساز برگزار می‌شود.

در این دوره بیش از 60 هنرمند سازهای خود را در گالری‌های ممیز، میرمیران، پاییز و زمستان خانه هنرمندان به نمایش می‌گذارند.

بازدید از این نمایشگاه برای عموم علاقه‌مندان آزاد است و می توانند از 9 تا 13 دی‌ماه از ساعت 13 الی 21 به خانه هنرمندان ایران واقع در خیابان طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی مراجعه کنند.