تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : جامعه
لینک : econews.ir/5x2373488
شناسه : 2373488
تاریخ :
جاذبه های گردشگری ازبکستان دریک نگاه +عکس اقتصاد ایران: ازبکستان کشوری با قدمت و پیشینه ی تاریخی است که دوستداران تاریخ را راهی این کشور می کند. ازبکستان هر روز در حال پیشرفت و بهتر شدن است و امروزه استاندارد های گردشگری در آن تماما رعایت می شوند.

ﺑﻪ ﮔﺰارش ﺧﺒﺮﮔﺰاری اﻗﺘﺼﺎداﯾﺮان

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران ،اگر به تاریخ و معماری منحصر به فرد علاقه مندید، سفر به ازبکستان را از دست ندهید. در ادامه به معرفی جاذبه های توریستی ازبکستان می پردازیم.

 

جاذبه های گردشگری ازبکستان

ا) شهر تاشکند

شهر تاشکند پایتخت ازبکستان است. آسمان خراش های معروف تاشکند که در نقاط مختلف شهر دیده می شوند و همچنین بافت باستانی برخی مناطق آن ترکیبی از سنت و مدرنیته درکنار هم را به گردشگران عرضه می کند. علاوه بر جذابیت های بصری خود شهر مکان های جالب دیگری مثل موزه ی امیر تیمور و میدان تیمور از مکان هایی هستند که هنگام سفر به ازبکستان حتما با آنها مواجه می شوید. زیرا تیمور لنگ قهرمان ملی ازبکستان است.

برای دیدن جاذبه های شهر زیبای تاشکند میتوانید در تور ازبکستان ریسمون شرکت کنید و کلیه جاذبه های این شهر را ببینید.

 

2) خیوه

خیوه که شهری در استان خوارزم ازبکستان است دارای دو مجموعه ی بسیار دیدنی دیجان‌قلعه وایچان‌قلعه است. این مجموعه با معماری ایرانی-اسلامی خود  توانسته است مقصد تعداد زیادی از باستان‌شناسان و گردشگران باشد. این مجموعه  دیدنی از دروازه‌ها، مساجد و مدارس، آرامگاه‌ها، گرمابه‌ها، کاخ‌ها و خانه‌های سنتی تشکیل شده است و هم چنین آرامگاه پوریای ولی نیز در مجموعه ایچان‌قلعه قرار دارد.

3)آرامگاه اسماعیل سامانی، بخارا

بخارا از جمله شهرهای فارسی زبان ازبکستان است و بسیاری از اهالی تاجیکستان که در ازبکستان زندگی می کنند در این شهر ساکن هستند. از جاذبه های تاریخی این شهر می توان به آرامگاه اسماعیل سامانی، آرامگاه چهاربکر، ارگ بخارا، چهار منار و مدرسه دیوان‌بیگی اشاره کرد.

یکی از مهم‌ترین بناهای باستانی ازبکستان آرامگاه اسماعیل سامانی است که قدیمی‌ترین آرامگاه ایرانی نیز به شمار می رود. معماری زیبای این آرامگاه که شبیه آتشکده های دوره ی ساسانی است شما را به خود جذب می کنند.

ارگ بخارا  که از مهم ترین مکان های تاریخی این شهر شناخته می شود شامل زندان، مسجد و قصر حکومتی است.

اگر تمایل دارید از جاذبه های کشور ازبکستان دیدن کنید، توصیه میکنیم در تور شرکت ریسمون شرکت کنید و لذت ببرید.

4) رصدخانه ی الغ بیگ، سمرقند

در گذشته سمرقند به دلیل  قرار داشتن در مرکز جاده ابریشم اهمیت زیادی داشته است. امروزه این شهر باستانی در فهرست میراث فرهنگی یونسکو قرار داد. از جمله جاذبه های توریستی این شهر می توان به رصدخانه الغ‌بیگ، مجموعه ریگستان، هزار اسب و مسجد بی‌بی خانم  اشاره کرد.

کارشناسان معتقدند رصد‌خانه الغ‌بیگ که به دستور الغ‌بیگ امیر تیموری ساخته شده است، بهترین رصد‌خانه در جهان اسلام است. این بنای آجری با نقوش و کاشی های خوش رنگ و لعاب زینت داده شده است که آن را به مکانی دیدنی برای گردشگران ازبکستان تبدیل کرده است.

5) شهر سبز

شهر سبز که محل تولد تیمور لنگ است در گذشته در قلمرو ایران بوده است. معماری زیبای شهر برجای مانده از دوران تیمور است. مکان های دیدنی زیادی در این شهر جود دارد که توجه دوست داران تاریخ و فرهنگ را به ازبکستان جلب می کند. از جمله ی این مکان ها می توان به مشهور ترین بنای تاریخی شهر یعنی قصر آک سرای، گنبد های سه گانه، بازار های قدیمی و حمام های چارسو که متعلق به قرن پانزدهم هستند اشاره کرد.

 

6) پیست اسکی کومبل، تاشکند

با توجه به علاقه ی روزافرون مردم به ورزش های زمستانی به ویژه اسکی، می توان ازبکستان را به عنوان یکی از مقاصد گردشگری در فصل زمستان معرفی کرد. گردشگرانی که در زمستان به ازبکستان  می‌آیند، می‌توانند در این پیست  مجهز اسکی کرده و از این ورزش مهیج لذت ببرند .

 

7) باغ گیاه شناسی، تاشکند

زیبایی و جذابیت باغ گیاه شناسی تاشکند با بیش از پنج هزار گونه ی مختلف گیاهی از سراسر دنیا، نه تنها اهالی ازبکستان را برای بازدید به این باغ می کشاند بلکه  دل از گردشگران و مسافران نیز می برد.

ریسمون مجری تخصصی تور های ازبکستان، شما را به دیدن این کشور زیبا دعوت میکند.