تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : اقتصاد
لینک : econews.ir/5x2299396
شناسه : 2299396
تاریخ :
کاهش شدید شاخص بورس تهران در بازار امروز اقتصاد ایران: شاخص کل در بازار بورس امروز (دوشنبه) چهار هزار و ۲۸۴ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۳۰۴ هزار و ۶۷۶ واحد رسید.

ﺑﻪ ﮔﺰارش ﺧﺒﺮﮔﺰاری اﻗﺘﺼﺎداﯾﺮان

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران ، براساس معاملات امروز بیش از سه میلیارد و ۵۴ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۳ هزار و ۲۰۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۷۸۸ واحد کاهش به ۸۵ هزار و ۳۱۶ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۵۲۷ واحد افت به ۵۷ هزار و ۴۷ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز  چهار هزار و ۹۵۸ واحد کاهش به رقم ۳۴۸ هزار و ۶۱۸ واحد رسید، شاخص بازار اول سه هزار و ۳۸۰ واحد و شاخص بازار دوم هفت هزار و ۵۱۱ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، سرمایه گذاری ساختمان ایران (وساخت) با ۳۸ واحد، سرمایه گذاری البرز (هلدینگ) ( والبر) با ۳۴ واحد، تولیدی فولاد سپید فراب کویر (کویر) با ۳۳ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل بانک ملت (وبملت) با ۳۱۶ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۲۱۷ واحد، س. نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۱۷۶ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۱۴۸ واحد، گروه مپنا (سهامی عام) (رمپنا) با ۱۴۱ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۱۳۵ واحد و بانک پاسارگاد (وپاسار) با

۱۳۲ واحد  از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک ملت، بانک تجارت، بانک اقتصاد نوین، سایپا، بانک صادرات ایران، مس شهید باهنر و س. صنایع شیمیایی ایران در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه خودرو در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۴۸۷ میلیون و ۶۵۵ هزار برگه سهم به ارزش یک میلیارد و ۴۹۱ میلیون ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز نزدیک به ۳۱ واحد افت داشت و بر روی کانال سه هزار و ۸۸۳ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار ۷۹۱ میلیون و ۹۳ هزار برگه سهم به ارزش بیش از پنج هزار و ۴۹۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

علاوه براین در بین تمامی نمادها بیمه کوثر (کوثر)، قاسم ایران (قاسم)، گروه صنایع کاغذ پارس (چکاپا) بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.

براساس این گزارش، در مقابل نماد سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، تولید برق عسلویه مپنا (بمپنا)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، صنایع ماین های اداری ایران (مادیرا) و شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع) مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند