تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فناوری
لینک : econews.ir/5x2111360
شناسه : 2111360
تاریخ :
تا دو سال آینده ماهواره‌های سنجشی ایران در مدار قرار می گیرد اقتصاد ایران: مدیر کل توسعه کسب و کارهای فضا پایه سازمان فضایی ایران با اشاره به اینکه خرید ماهواره‌های سنجشی در دستور کار سازمان فضایی قرار دارد گفت: امیدواریم این ماهواره‌ها تا دو سال آینده در مدار قرار گیرند.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، شبنم یزدانی روز یکشنبه در گردهمایی سه روزه شرکت های دانش بنیان و استارتاپ حوزه فضایی افزود: ایجاد زیر ساخت‌ها، آموزش و ترویج، خرید کلان و پایداری، نظارت، ایجاد منابع سرمایه‌گذاری، شبکه‌سازی و توسعه بازار از جمله نیازهای ایجاد کسب و کارهای نوآورانه به شمار می‌رود.
وی با بیان اینکه هدف ما از شبکه‌سازی در حوزه کسب و کارهای فضا پایه برقراری ارتباط میان سازمان‌های دولتی با شرکت‌های خصوصی است، گفت: در گردهمایی امروز شاهد حضور ۷ دستگاه دولتی به عنوان مشتریان بالقوه بخش خصوصی هستیم.
یزدانی با تاکید بر وجود نظارت صنفی بر شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه فضایی، یادآور شد: شرکت‌های دانش‌بنیان در این حوزه در حال شکل گیری و استقرار هستند و امیدواریم زیر ساخت‌های لازم برای نظارت صنفی و ساختارهای هوشمند برای رتبه‌بندی این شرکت‌ها ایجاد شود.
وی با اشاره به اقدامات سازمان فضایی برای شبکه‌سازی اظهار داشت: در این طرح به دنبال برقراری ارتباط میان سازمان‌های دولتی به عنوان مشتری و شرکت‌های دانش‌بنیان به عنوان عرضه کنندگان فناوری و تکمیل زنجیره شرکت‌ها و استارتاپ‌ها هستیم، این حوزه پتانسیل بالایی داشته و می‌توان در جهت ارتقای فناوری در کشور از توانایی این شرکت‌ها استفاده کرد.
گردهمایی ۱۱۰ شرکت دانش‌بنیان و استارتاپ‌های حوزه فضایی بخش خصوصی فعال در این حوزه امروز (یکشنبه ۱۶ تیرماه) در صندوق نوآوری و شکوفایی آغاز شد و به مدت سه روز ادامه دارد که در آن متخصصان و کارشناسان امر در خصوص چالش‌ها و فرصت‌های این حوزه به تبادل نظر خواهند پرداخت.
این گردهمایی سه روزه با حضور شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های حوزه فضایی با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی و سازمان فضایی ایران و پژوهشگاه فضایی ایران، ۱۶ تا ۱۸ تیرماه برگزار می‌شود، امضای تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان فضایی ایران و صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور افزایش همکاری‌ها از برنامه‌های جانبی این گردهمایی است.
برگزاری نشست‌های تبادل فناوری بین طرف عرضه و تقاضای فناوری و کارگاه‌های آموزشی مرتبط با کسب و کارهای فضایی و سنجش از دور، پنل بررسی فرصت‌ها و چالش‌های کسب و کارهای فضایی و نشست انتقال تجربه بین شرکت‌های دانش‌بنیان از دیگر برنامه‌های جنبی این رویداد فناورانه در بخش عصرگاهی آن است.
در این گردهمایی همچنین پنل تخصصی با عنوان «فرصت‌ها، چالش‌ها و راهکارهای حوزه فضایی» برگزار می‌شود.