میزگرد پزشکیان/ باید مردم را از خود راضی نگه داریم

اقتصاد ایران: نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: هر موسسه و یا دستگاهی برای بقا، باید مردم را راضی نگه دارد. ما حق نداریم مردم را از خود ناراضی کنیم اما با رفتار و سیاست‌هایمان این کار را می‌کنیم.

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، مسعود پزشکیان نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در میزگرد فرهنگی سیما طی سخنانی عنوان کرد: باور من نامه حضرت علی(ع) به مالک اشتر است که اگر به آن عمل می‌کردیم، این وضعیت را شاهد نبودیم. ایشان به مالک دستور می‌دهد که جلوی نفس خود را بگیرد و می‌فرماید که انصاف را رعایت کند و با تمام وجودبه مردم محبت کند و برخورد خشن نداشته باشد.

وی افزود: ما شهروند درجه یک و درجه دو نداریم و همه مانند همدیگر هستند. من به‌عنوان حزب وقتی به قدرت می‌رسم، گروه خودم را استخدام می‌کنم. مردمی که در جامعه زندگی می‌کنند فرصت هستند و تهدیدی در این زمینه وجود ندارد. این ظلم است که خودی‌ها را استخدام می‌کنیم و به میدان می‌آوریم؛ بسیاری در حامعه هستند که پست خاصی ندارند؛ چرا؟ اگر این فرصت را ندهیم، یعنی ظلم کرده‌ایم و در این‌صورت خدا با ما دشمن می‌شود.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: این رفتار جامعه را از ما جدا می‌کند. ستون‌ها و پایه‌های دین، مردم‌اند و نه خواص؛ این فرمایش حضرت علی(ع) است. اگر این چند فراز را مراعات کنیم، در جامعه مردم به خیابان می‌آیند؟ اینکه با مردم برخورد خشن می‌کنیم و می‌خواهیم به‌ زور باوری را تزریق کنیم، دستور پیامبر(ص) است؟ ما حق نداریم به مردم زور بگوییم و تحکم کنیم.

پزشکیان عنوان کرد: هر موسسه و یا دستگاهی برای بقا، باید مردم را راضی نگه دارد. ما حق نداریم مردم را از خود ناراضی کنیم و با رفتار و سیاست‌هایمان این کار را می‌کنیم. تمام دعواها و اختلافات برای دنیا و نفسانیت است و اگر ظلم نکنیم، کسی از ما ناراضی می‌شود؟ اگر بخواهیم طبق عدالت رفتار کنیم، این جامعه با عشق پشت حاکمان می‌ایستد و مشکلی پیش نمی‌آید. اینکه عده‌ای راحت زندگی کنند و عده‌ای نان شب نداشته باشند، درست نیست؛ تبعیض در مردم نفرت ایجاد می‌کند و باید تبعیض را برد.

وی بیان کرد: باید بین کسی که او را دوست داریم و دوستش نداریم، انصاف را رعایت کنیم. آن‌چه خدا و کتاب برای ما آمده، فرقی بین علم و باورهای ما نیست و حق آن‌چیزی است که علم از نظر طبیعی ثابت می‌کند.

ادامه دارد...

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ