تشکیل کمیته حقیقت‌یاب و درخواست پیگیری ویژه فوت دکتر بخشی

اقتصاد ایران: رئیس سازمان نظام پزشکی کشور در تماس با دادستان استان لرستان ضمن درخواست پیگیری ویژه پرونده مرحومه خانم دکتر بخشی  در جریان آخرین وضعیت روند پرونده قرار گرفت.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمد رئیس زاده، رئیس سازمان نظام پزشکی کشور در تماس با دادستان استان لرستان ضمن درخواست پیگیری ویژه پرونده مرحومه خانم دکتر بخشی  در جریان آخرین وضعیت روند پرونده قرار گرفت.

دادستان استان نیز ضمن تشریح آخرین وضعیت بررسی‌های انجام شده و تاکید بر پیگیری همه زوایای آشکار و پنهان پرونده و انجام تحقیقات جامع و کامل، اعلام نظر نهایی را منوط به اعلام نظر پزشکی قانونی دانست.

رییس زاده همچنین در تماس تلفنی با بازرس کل قضایی و رییس سازمان بازرسی استان، مسئولین دانشگاه، رئیس شبکه بهداشت و درمان نورآباد دلفان، کارشناسان معاونت درمان دانشگاه، رئیس بیمارستان شهید رحیمی و دو نفر از دوستان و همکاران خانم دکتر بخشی، به پیگیری جنبه‌های مختلف این موضوع تأثر برانگیز پرداختند.

به گزارش تسنیم، پرستو بخشی متخصص قلب استان لرستان بود که گفته می‌شود بر اثر خودکشی جان خود را از دست داده است‌. بر همین اساس، مجمع سازمان نظام پزشکی با برگزاری جلسه فوق العاده هیئت رئیسه درخصوص فوت این پزشک متخصص مصوباتی داشت که جزئیات آن به شرح زیر است:

پیرو حادثه بسیار غم انگیز و دردناک خودکشی زنده‌یاد خانم دکتر پرستو بخشی که موجب تاثر عمیق جامعه فرهیخته پزشکی گردید، جلسه فوق العاده هیات رییسه مجمع تشکیل و در خصوص این حادثه و حوادث مشابه پس از شنیدن اظهارات مدعوین و مطلعین و بحث و بررسی، مواردی به تصویب رسید که برخی از آن مصوبات برای هماهنگی و اجرای دستورات لازم حضورتان تقدیم می‌گردد.

١-تشکیل کمیته حقیقت یاب در مورد خودکشی همکاران فوت شده با اولویت موضوع زنده‌یاد خانم دکتر پرستو بخشی.

٢-الزام و پیگیری عملی معاونت انتظامی و دادسراهای انتظامی سازمان و شهرستانها در ورود به پرونده‌های مربوطه و برخورد انتظامی با خاطیان و مقصران احتمالی و جلوگیری از رخداد حوادث مشابه.

٣- مکاتبه و رایزنی با مقامات عالیه کشور برای اصلاح برخی رویه‌های ناصواب سیستم آموزشی و کاری حاکم بر شرایط دستیاران و پزشکان مشمول خدمت ضریب کا و حل مشکلات مربوطه از طریق احتساب دوران دستیاری به عنوان شغل و نیز حفظ کرامت و منزلت و شأن همکاران.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ