«پویش» طرحی برای اشتغال دانشجویان

اقتصاد ایران: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان گفت: این دانشگاه در طرحی به نام «پویش» امکانی را فراهم آورده است که دانشجویان در تمامی رشته ها از جمله علوم انسانی و کشاورزی در حین تحصیل به کار هم مشغول شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، پیام نجفی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح «پویش» در دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: از مهم‌ترین اتفاقات در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان بحث اشتغال دانشجویان همزمان با تحصیل است و این دانشگاه در طرحی به نام «پویش» امکانی را فراهم آورده است که دانشجویان در تمامی رشته ها از جمله علوم انسانی و کشاورزی در حین تحصیل به کار هم مشغول شوند.

وی با بیان اینکه 3 هزار دانشجو در استان اصفهان همزمان با تحصیل در رشته تخصصی خودشان کار می‌کنند، افزود: امید و اشتغال مهم‌ترین دغدغه دانشجویان است و اشتغال همراه با تحصیل امید بسیار خوبی به دانشجویان می‌دهد، امسال با توجه به تجربیات سال‌های اخیر تعداد دانشجویان بیشتری می‌توانند در این طرح ملی دانشگاه آزاد شرکت کنند.

نجفی یادآور شد: «پویش» طرحی ملی است که با هدف کمک به رفع معضل اشتغال جوانان ارائه شده و از سال ۱۳۹۸ تاکنون در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در حال اجراست.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان با اشاره به اینکه اجرای این طرح از سه سال گذشته در دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان آغاز شده است، بیان کرد: هدف این است که دانشجو همزمان با تحصیل شغل مربوط به رشته‌اش را داشته باشد و این کار با همکاری اتاق بازرگانی، صنایع، شرکت ها و بنگاه های فرهنگی و اقتصادی مختلف شکل گرفته است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان خاطر نشان کرد: اگر دانشجویان حین تحصیل وارد بازار کار شوند، بهتر می‌توانند برای ایجاد شرکت های فناور و دانش بنیان اقدام کنند و محصولات آنها به نیازهای جامعه نزدیکتر خواهد بود.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان با ۳۲ هزار و ۴۰۰ دانشجوی فعال بزرگترین مرکز دانشگاهی مرکز و جنوب کشور است.

نزدیک به ۵ هزار و ۵۰۰ دانشجوی غیر ایرانی در این دانشگاه به مشغول به تحصیل هستند. 

در این دانشگاه ۱۰۱ رشته کارشناسی ارشد،۹۰ رشته دکترا ، ۷۵ رشته کارشناسی و ۸۰ رشته کاردانی در این دانشگاه تدریس می‌شود.

پایان پیام/۳۸۱۳

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ