۱۹۰ مورد از احکام قانون هوای پاک اجرا نمی‌شود

اقتصاد ایران: کرج- نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس گفت: ۱۹۰ مورد از احکام قانون هوای پاک یا به کلی اجرا نشده یا در حد ۱۰ تا ۱۵ درصد اجرا شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا عباسی عصر چهارشنبه در جریان بازدید از محیط زیست شهرستان فردیس که به مناسبت روز محیط بان به همراه فرماندار فردیس و فرمانده سپاه فردیس برگزار شد، اظهار کرد: در رابطه با اهمیت محیط زیست برای نظام اسلامی همین نکته کافی است که یکی از اصول قانون اساسی کشور به موضوع محیط زیست اختصاص دارد لذا در جهت اجرای اصول قانون اساسی باید به مسئله استمرار و پایداری محیط زیست توجه جدی داشته باشیم و مجموعه کارکنان محیط زیست هم باید فارغ از حواشی به وظایف خود عمل کنند. بعضی‌ها به حالت کنایه می‌گویند محیط زیست تبدیل به "محیط ایست" شده است، در صورتیکه محیط زیست وظایف حاکمیتی دارد و در صورت عدم انجام وظیفه اش باید مورد سوال قرار بگیرد که چرا محیط زیست وظیفه خود را انجام نداده است، نه به علت انجام وظیفه مورد بازخواست قرار بگیرد.

وی افزود: از طرفی محیط زیست هم از سختگیری بیش از حد اجتناب کند، و در جاهایی که امکان دارد بستر را فراهم کند و مساعدت و همکاری کند تا کارهای تولیدی و خدماتی توسعه یابد.

نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر به وظایف خود عمل نکنیم و نگاهی به آینده نداشته باشیم و تمام نظارت و کنترل که وجود دارد را نادیده بگیریم، مطمئناً به آینده خسارت وارد می‌شود و آیندگان ما را بازخواست خواهند کرد.

وی با بیان اینکه تمام تلاش مان در مجلس کمک به محیط زیست است، تصریح کرد: یکی از قوانین مربوط به محیط زیست، قانون هوای پاک است که متأسفانه به خوبی اجرا نمی‌شود و از ۲۲۰ حکمی که در این قانون است در خوشبینانه ترین حالت ۳۰ مورد آن اجرایی شده و ۱۹۰ مورد آن یا به کلی اجرا نشده یا در حد ۱۰ الی ۱۵ درصد اجرا شده است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس خاطرنشان کرد: اگر روزهای غیر آلوده سال رصد شود خیلی وقت‌ها به سی روز نمی‌رسد، در تهران و شهرهایی مثل البرز و فردیس هم این مشکل وجود دارد، بنابراین برای حفظ آینده باید به محیط زیست توجه کنیم.

وی با اشاره به اجرای قانون پسماند در مجلس گفت: در کمیسیون کشاورزی برای اصلاح این قانون اقدامات خوبی انجام شده است و امیدواریم هر چه زودتر اصلاحات این قانون در صحن تصویب شود.

وی ادامه داد: در برنامه هفتم نیز که از جمله اقدامات آتی ما است، در این یکی دو ماهه آینده باید حتماً احکامی در رابطه با محیط زیست بیاید تا بتوانیم آن را تقویت کنیم.

عباسی با ابراز گلایه مندی گفت: دولت به صورت کلی حوزه کشاورزی در برنامه هفتم را خوب ندیده، این برنامه در مجلس باید چکش کاری شود.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی و کارشناسان در حوزه محیط زیست مواردی که نیاز است در برنامه هفتم لحاظ شود را ارسال نمایند ما هم در مجلس آمادگی پذیرفتن آن را داریم.

وی متذکر شد: تمام این موارد مثبت و منفی، ظرفیتی در محیط زیست محسوب می‌شود که می‌خواهد وظایف بسیار زیادی را انجام دهد. به طور مثال تعداد محیط بانان کشور نسبت به استاندارد پایین است. با این تعداد پایین می‌خواهیم وظایف وسیعی انجام دهیم و یکسری حق و حقوقی این مجموعه دارند که باز خیلی خوب دیده نشده که باید به آن توجه داشته باشیم.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ