امام خمینی (ره) مبدع گفتمان حمایت از مستضعفین در جهان نوین است

اقتصاد ایران: قزوین- معاون امور مجلس رئیس جمهور گفت: ادبیات و گفتمان حمایت از مستضعفین، گفتمان نوینی بود که از سوی امام خمینی (ره) در جهان امروز ایجاد و در جامعه ما مطرح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدمحمد حسینی بعد از ظهر چهارشنبه در همایش بین‌المللی گستره جغرافیایی اندیشه امام خمینی (ره) که در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) برگزار شد اظهار کرد: اگر ما امروز پایه دار جهانی شدن مکتب اهل بیت (س) هستیم باید بتوانیم کلام ائمه را به دنیا معرفی کنیم.

وی با بیان اینکه باید از قالب هنر برای بیان مکتب اهل بیت استفاده کنیم، افزود: پیاده روی اربعین یکی از اصلی ترین ابزار ترویج مکتب اهل بیت (ع) است.

معاون امور مجلس رئیس جمهور بیان کرد: اسلام تنها مختص مردم شبهه جزیره عرب نیست بلکه یک دین جهانی است و تمام مردم دنیا مخاطب آن هستند.

وی اضافه کرد: دنیا شیفته و تشنه درک علوم اسلامی و مسائل اخلاقی و معنوی است و باید تلاش کنیم این محتوا را به شکل صحیح به مخاطب ارائه دهیم.

حسینی تصریح کرد: از نظر رسانه‌های بزرگ آمریکایی همچون نیویورک تایمز امام خمینی (ره) توانست ایران را از سیطره کامل آمریکایی خارج کرده و مستقل کند و به ایران عزت داد.

وی با بیان اینکه امام (ره) یک شخصیت جهان شمول داشت، تاکید کرد: افق امام خمینی (ره) از همان سال ۴۲ بسیار بلند و بزرگ بود و امام (ره) با همین افق توانست زمینه شکل گیری تمدن نوین اسلامی را فراهم کند.

معاون امور مجلس رئیس جمهور عنوان کرد: جامعیت امام خمینی (ره) به قدری است که در سال ۱۳۴۸ اندیشه فقهی خود در باب حکومت اسلامی و ولایت فقیه را تدوین کرده و به مردم ارائه می‌کند.

وی تصریح کرد: ادبیات و گفتمان حمایت از مستضعفین، گفتمان نوینی بود که از سوی امام خمینی (ره) در جهان امروز ایجاد و در جامعه ما مطرح شد و باعث شد ادبیات ملت ایران پس از انقلاب اسلامی دچار تغییرات جدی شود.

حسینی خاطرنشان کرد: هدف اصلی امام خمینی (ره) پایه گذاری تمدنی بود که تلاش می‌شود ظهور منجی عالم (عج) در آن محقق شود.

وی با بیان اینکه شعار انقلاب اسلامی نه شرقی و نه غربی بود، تاکید کرد: نابودی مارکسیسم از بزرگترین اقدامات امام خمینی (ره) است و امروز نیز در ادامه همان مسیر ملت‌ها به خودباوری رسیده و با آمریکا به چالش برخورده‌اند.

وی بیان کرد: در عصر حاضر نیز برخی از خواص بر امام خمینی (ره) توقف کردند و این در حالی است که ولایت فقیه و مکتب امام خمینی (ره) قابل توقف نیست

معاون امور مجلس رئیس جمهور در پایان یادآور شد: برخی‌ها به دنبال تحریف مکتب امام خمینی (ره) هستند و تلاش می‌کنند تا با تاسی از فرهنگ لیبرالیسم شخصیتی متفاوت از امام خمینی (ره) را به مردم نشان دهند.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ