«گلستان خوانی برای کم‌حوصله‌ها» در بازار نشر

اقتصاد ایران: انتشارات نیستان چاپ دوم کتاب «گلستان‌خوانی برای کم‌حوصله‌ها» نوشته داوود غفارزادگان را منتشر و روانه بازار نشر کرده است.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ کتاب حاضر چهارمین دفتر از مجموعه «خرده مینا بر خاک» و گزیده گلستان سعدی است که در سه بخش دیباچه (دربردارنده 85 حکایت)، نکته‌ها و تک بیت‌ها نگاشته شده و فرصت بازخوانی یکی از شاهکارهای نثر کهن فارسی را در اختیار مخاطبان قرار داده است.

مجموعه «خرده مینا بر خاک» تفرجی است در روضه غنّا و حدیقه غلبای ادب فارسی. بازخوانی شاهکارهای نثر کهن این سرزمین.هر یک از این کتاب‌ها گرچه بر مضمونی ویژه همچون عرفان یا حماسه تکیه زده‌اند، اما علت انتخاب آن‌ها بیش از هر چیز برخورداری از جوهر‌ه ادبی‌ است.

در معرفی این اثر آمده است:  شیوه کار چنین بوده است که هر اثر چندین پاره شده و قطعه‌ها با آرایشی جدید و بر اساس نگاهی داستانی دوباره در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. در انتخاب فرازهای هر کتاب، تناسب مضمون با نگاه و بینش مخاطب امروز مدنظر قرار گرفته است. گرچه برای بهتر خوانده‌شدن این مجموعه، فرازهای مهم‌تر و داستانی‌تر گزیده شده‌اند، اما در عین حال، کلمه‌ای بر متن‌ها افزون نشده است، جز تغییراتی در حد رسم‌الخط و علائم نگارشی و پاراگراف‌بندی که در واقع شأن ادبی ندارند و فقط تمهیداتی برای بهتر خوانده‌شدن به شمار می‌روند. در هر یک از کتاب‌ها، پاره‌ای واژه‌ها تعابیر و اصطلاحات دشوار معنا شده‌اند تا خوانندگان جوان‌تر، از سرخوشی مطالعه نثر کهن به علت دشواری‌های زبانی محروم نشوند.»

سایر جلدهای مجموعه خرده مینا بر خاک عبارتند از:«به رنگ طاووس، به رنگ کلاغ: گزیده اسرار التوحید»،‌ «امروز و دگر روز و سوم روز: گزیده تذکره الاولیا» و «داستان حسنک وزیر و نویسنده‌اش: گزیده تاریخ بیهقی».

 گزیده گلستان سعدی دفتر چهارم از مجموعه خرده مینا بر خاک اثر داوود غفارزادگان در 88 صفحه رقعی به قیمت 58 هزار تومان از سوی انتشارات نیستان منتشر شده است.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ