باید با ارتقای آموزش خلاقیت مهندسان را افزایش دهیم

اقتصاد ایران: حمزه شکیب در سمینار آموزش واکاوی فنی فاجعه متروپل گفت: این سمینار جهت واکاوی است تا درس‌هایی از این حادثه داشته باشیم. باید بررسی کنیم تا در چه زمینه‌هایی اشکال وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان نظام مهندسی ساختمان، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در سمینار آموزش واکاوی فنی فاجعه متروپل گفت: این سمینار جهت واکاوی است تا درس‌هایی از این حادثه داشته باشیم. باید بررسی کنیم تا در چه زمینه‌هایی اشکال وجود دارد وبرای رفع نواقص اقدام لازم را انجام دهیم.

وی بیان کرد: ما باید تمام جوانب را بسنجیم و ببینیم در سازمان نظام مهندسی چه نقشی می‌توانیم در راستای کاهش حوادث داشته باشیم.

حمزه شکیب در ادامه این سمینار افزود: در سازمان نظام مهندسی تلاش می‌کنیم تا یک رویکرد جدید داشته باشیم و این رویکرد پایه و اساس آموزش می‌باشد.با بها دادن به آموزش و قرار دادن آن به عنوان محور اصلی کار، ما در سازمان می‌توانیم جایگاه تک تک اعضای سازمان نظام مهندسی را در سطح کشور ارتقا دهیم.

وی در ادامه صحبت‌هایش بیان کرد: باید در ارتقای آموزش بتوانیم هنر و خلاقیت مهندسان را با هویت واقعی به جامعه نشان دهیم. امیداوریم بتوانیم طی این دو روز سمینار خدمات شایسته ای به جامعه مهندسین و مخاطبین اصلی ما که مردم می‌باشند ارائه دهیم.

شکیب در ادامه خاطر نشان کرد: سوال ما در حادثه متروپل این است که چرا سازمان نظام مهندسی در طراحی نظارت و اجرا حذف شده و چه عواملی باعث گردیده ساختار سازمان نظام مهندسی را از گردونه‌ی طراحی و نظارت حذف کنند و این نظارت و طراحی را به فرد یا افراد فاقد صلاحیت ارجاع دهند.

وی در ادامه یادآور شد در سمینار تمام مواردی که آموزش می‌دهیم چه در بعد حقوقی و چه در بعد معماری و فنی تلاش خواهیم کرد تا بتوانیم یک ساختمان سبز و ایمن را معرفی کنیم.

شکیب در ادامه افزود: باید با برگزاری سمینار آموزشی، دانش مهندسان را افزایش دهیم و تلاش کنیم تا هنر و خلاقیت مهندسان کشور ظهور و بروز کند. این امر باعث می‌شود اعتماد بین سرمایه گذار و مردم و دستگاه‌های نظارتی با جامعه مهندسین بیشتر شود. وی در پایان گفت: تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا جایگاه و شأن مهندسین را به جامعه برگردانیم و سازمان نظام مهندسی به عنوان یک مرجع تخصصی و علمی مورد اعتماد مردم قرار گیرد.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ