۴۰۰ هزار شرکت ثبت شده حقوقی وارد سامانه مودیان مالیاتی نشده اند

اقتصاد ایران: رئیس سازمان امور مالیاتی از حضور ۱۰ میلیون مودی مالیاتی در سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی خبرداد و گفت: هنوز ۴۰۰ هزار شرکت ثبت شده حقوقی وارد این سامانه نشده‌اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، داوود منظور در میزگرد اقتصادی سیما اظهار کرد: ۱۰ میلیون مودی مالیاتی در سامان مودیان سازمان امور مالیاتی حضور دارند؛ عدم حضور در این سامانه، باعث لغو معافیت‌های قانونی مالیاتی برای شرکت‌ها می‌شود.

رئیس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه ۷۵ درصد شرکت‌های بورسی در سامانه مودیان حضور دارند، افزود: با وجود این که ۵۰۰ شرکت بورسی و ۵۰۰ شرکت دولتی در سامانه مودیان سازمان مالیاتی حضور دارند، اما هنوز ۴۰۰ هزار شرکت ثبت شده حقوقی وارد این سامانه نشده‌اند.

منظور همچنین گفت: حدود ۸۰ درصد صورت حساب‌های مالیاتی توسط خود مودیان اعلام شده است. هزینه شرکت‌های معتمد مالیاتی را خود سازمان مالیاتی می‌پردازد.

رئیس سازمان امور مالیاتی با بیان این که قانون پایانه‌های فروشگاهی از سال قبل ابلاغ شده است، گفت: از آن زمان تا کنون ۵۰ میلیون صورت حساب به ارزش ۹۰۰ هزار میلیارد تومان صادر شده است و ۶۵ هزار میلیارد تومان ارزش مالیات ابرازی این صورت حساب‌ها خواهد بود.

وی گفت: شرط برخورداری از معافیت مالیاتی مانند معافیت سرمایه‌گذاری در مناطق محروم و معافیت مالیاتی صادراتی، حضور در سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی است و اگر شرکت‌ها در مهلت فراخوان شده در این سامانه حضور نیابند، علاوه بر جریمه‌های قانونی ۱۰ درصد کل فروش، از معافیت قانونی نیز محروم می‌شوند.

منظور این را هم گفت: ما نمی‌خواهیم مردم دچار عسر و حرج شوند، اگر شرکت‌ها دلایل موجهی برای عدم حضور به موقع در سامانه مودیان داشته باشند، سازمان مالیاتی این اختیار را دارد که تا ۵۰ درصد جریمه آنها را نادیده بگیرد.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ