اعطای تسهیلات به پروژه های بخش گردشگری

اقتصاد ایران: براساس آخرین اخبار بدست رسیده، اعطای تسهیلات به پروژه های در حال ساخت بخش گردشگری صورت می گیرد.

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران، محمد خیاطیان در جلسه ای با اسماعیل لله گانی، مدیرعامل بانک رفاه کارگران ضمن اشاره به پتانسیل های بخش گردشگری و اثرگذاری آن در اشتغال کشور و لزوم حمایت و پشتیبانی از این صنعت سبز گفت: در حال حاضر 2417 پروژه با حجم سرمایه گذاری 137میلیارد تومان در حال انجام است که زمینه اشتغال 475هزار نفر (برای پروژه های در حال ساخت) و اشتغال 112 هزار نفر (بعد از بهره برداری) را فراهم می کند.

او ادامه داد: پیشنهاد وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در خصوص بسته های سفر مطابق با شرایط کرونا تحت عنوان "سفر هوشمند" تدوین و به ستاد ملی کرونا ارائه شده است. در این بسته سفر ضوابطی همچون رعایت کامل مسائل بهداشتی، استفاده 50 درصدی از ظرفیت هتل ها، عدم سرو غذا در رستوران هتل ها و ... تنظیم شده که با توجه به موج سوم بیماری، ستاد ملی مبارزه با کرونا پس از بررسی بیشتر در این خصوص اعلام نظر می کند.

خیاطیان با اشاره به توانایی حوزه گردشگری کشور برای احیای دوباره تصریح کرد: هرگونه چراغ سبز ستاد ملی کرونا در صورت بهبود شرایط به گردشگری و یا هرگونه کشف واکسن و دارو برای بیماری کرونا موجب می شود بخش گردشگری به سرعت خود را احیا کند و به حیات اقتصادی خود برگردد و این موضوع در دست پیگیری است. وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با جدیت این موضوع را دنبال می کند.

معاون توسعه مدیریت و امور مجلس وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در پاسخ به ضرورت افزایش دوران مشارکت پروژه های گردشگری نیز ضمن تایید مشکلات موجود بر سر راه سرمایه گذاران افزود: پیگیری های لازم از جمله مکاتبه با ریاست جمهوری توسط وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و اخذ موافقت هیئت امنای صندوق توسعه ملی انجام شده، البته با توجه به افزایش قیمتها عملیاتی شدن آن در کارگروه جهش تولید بررسی و پیگیری می شود.

در ادامه این نشست مدیرعامل بانک رفاه کارگران نیز با اشاره به آسیبهای واردشده ناشی از افزایش قیمتها به پروژه های در حال ساخت و خسارت های وارده ناشی از شیوع ویروس کرونا به بخش گردشگری افزود: توجه بیشتر به این بخش توسط متولیان امر گردشگری و دستگاه های موثر از جمله ستاد ملی کرونا و صندوق توسعه ملی دارای اهمیت بالایی است. همچنین طولانی شدن محدودیت های کرونا ضربه جبران ناپذیری به بخش گردشگری وارد کرده که خود لزوم تدوین بسته های سفر با شرایط کرونا برای جلوگیری از زیانهای بیشتر را ضرورت می بخشد.

او افزود: همچنین افزایش دوران تامین مالی طرح ها (اجرا، تنفس و بهره برداری) در قراردادهای صندوق توسعه ملی با توجه به وضعیت افزایش قیمت های چند سال اخیر بسیار مهم است.

در پایان این نشست برای تسهیل روند رونق گردشگری و یاری سرمایه گذاران این بخش تفاهم نامه اعطای تسهیلات از محل سپرده گذاری صندوق توسعه ملی با بانک رفاه برای اعطای تسهیلات به پروژه های در حال ساخت بخش گردشگری به امضای طرفین رسید. براساس این تفاهم نامه از محل سپرده گذاری صندوق توسعه ملی به متقاضیان ایجاد مصادیق گردشگری مطابق دستورالعمل های موجود تسهیلات با نرخ 14 درصد پرداخت می شود.

برچسب‌ها :

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ