بانک پاسارگاد در پرداختن به امور فرهنگی پیشرو است

اقتصاد ایران: مدیرعامل بانک پاسارگاد با اشاره به ایفای مسولیت های اجتماعی توسط این بانک گفت: بانک پاسارگاد در انجام امور فرهنگی همواره پیشرو است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران  از خرم‌آباد، مجید قاسمی شامگاه پنجشنبه در مراسم افتتاح یک باب مدرسه در شهرستان چگنی که توسط بانک پاسارگاد احداث شده است، اظهارداشت: تمام آموزش و پرورش، عشق است و واقعا این عزیزان با این همه زحمت، تلاش و امکانات محدود، عمر خود را وقف امر پرورش و تربیت فرزندان ما می کنند.

وی افزود: مدرسه‌ جایی است که انسان در درس انشای آن از الفبای عشق و از ارزش با هم بودن صحبت می‌کند؛ در درس جغرافیای آن به نقشه ایران نگاه می‌کند و به این جغرافیا و پرچم ایران، احترام می‌گذارد.  مدرسه مشحون از تاریخ چند هزار ساله و پر افتخار ملی کشور است که از ابتدا تایید و تاکید می‌کند که ایرانی هیچ گاه غیر موحد نبوده و نام پاسارگاد نیز با این نیت گذاشته شده است.

وی بیان کرد: از ازل تاریخ، تاریخ ایران مشحون از توحید و وحدانیت بوده و به هیچ وجه در تاریخ ما آثاری از غیر موحد بودن دیده نمی‌شود؛ ما در تاریخ دو ذوالقرنین داشتیم کوروش و حضرت علی (ع) که از آنها به‌عنوان ذوالقرنین یاد می‌شود، کلمه «پاسارگاد» نیز به معنای مرکز ایرانیان و نام پاسارگاد در واقع پایتخت کورش کبیر است.

ساخت 12 مدرسه در مناطق سیل زده لرستان توسط بانک پاسارگاد

قاسمی در خصوص انتخاب اسم پاسارگاد گفت: 523 نفر- ساعت برای انتخاب اسم پاسارگاد تلاش کردند و هزار و 298 اسم کاندیدا شد. این نشان می‌دهد فرهنگ ما چقدر غنی است که برای انتخاب یک نام می‌شود این تعداد اسم را کاندید کرد. 16 نفر این اسامی را بررسی کردند که در نهایت به چندین اسم رسیدند و روی آن اسم‌ها مطالعات عمیق تاریخ شناسی، زبان شناسی و حتی بحث لینگویستیک (Linguistics) انجام شد که بالاخره به اسم پاسارگاد رسیدیم.

مدیر عامل بانک پاسارگاد با بیان اینکه هیچ اسمی در تاریخ ما جزء وحدانیت الهی را برای شما تداعی نمی‌کند خاطرنشان کرد: بانک با یک چنین عشقی شروع شد و باید گفت در ادبیات ما در بانک کلمات متفاوت هستند. به طور مثال در رابطه با یک کادر خدماتی در شعبه، برای اینکه او هم در سازمان احساس غرور کند چون با یک عنوان و احترامی مشغول کار است، عنوان پشتیبان را برای او گذاشتیم. به این ترتیب احساس می‌کند که پشتیبان بانک یا شعبه است.

 وی تصریح کرد: ما در بانک پاسارگاد از کلمه کارمند استفاده نمی‌کنیم. همکاران ما سرمایه انسانی و سهامداران بانک هستند. همکاران عنوان شماره پرسنلی یا کارمندی ندارند بلکه شماره همکاری و سهام داری به کار برده می‌شود. همه همکاران ما سهام‌دار بانک‌اند و خودشان را مالک بانک می‌دانند.

قاسمی با بیان اینکه همه همکاران ما از بانک پاسارگاد به عنوان بانک عشق یاد می‌کنند اظهارداشت: از تمام کسانی که برای دعوت به همکاری مراجعه می‌کنند، در جلسه‌ی مصاحبه، پرسیده می‌شود که مدیرعامل بانک می‌گوید من نوکر مردم‌ هستم. شما چه می‌گویید؟ شما نوکری مردم را قبول دارید؟ این جوان می‌بیند همکاران ما در چه عزت و احترام اجتماعی همکاری کرده و از خدمت به مردم افتخار می‌کنند و درعین حال هموطنان ما با چه احترامی به این شخصیت‌ها نگاه می‌کنند.

وی با بیان این مطلب که نوکری مردم افتخار، عزت و آن چیزی است که خداوند خودش نسبت به آن عنایت دارد افزود: مگر نمی‌گوییم ارباب رجوع؟ مقابل ارباب، نوکر قرار می‌گیرد و ما در بانکداری نوکری مردم را پذیرفته‌ایم. بنابراین پرداختن به مسائل ضروری جامعه، مسئولیت‌های اجتماعی، ارائه خدمات متواضعانه، سالم و با شرف به هم هموطنان در بانک پاسارگاد یک امر بسیار طبیعی است.

وی با اشاره به پیشرو بودن بانک پاسارگاد در کارهای فرهنگی، به حمایت ازچاپ کتاب‌های نفیسی چون قرآن طباخ، شاهنامه شاه طهماسب، تاریخ جامع ایران، کتاب رنج و رنگ و .... خاطرنشان کرد: بانک پاسارگاد در اقدامی دیگر، در حوزه‌هایی مانند هنرهای تجسمی، از هنرمندان حمایت می‌کند. این بانک در بخش اقتصاد هنر فعال است و گنجینه بسیار با ارزشی از آثار هنرمندان جمع‌آوری کرده‌است. به طوری که 500 تابلوی زیبا و بی نظیر این هنرمندان در موزه‌ی پاسارگاد موجود است.

وی با اشاره به تعهد این بانک برای ساخت هفت هزار تخت بیمارستانی در کشور ادامه داد: کار ساخت مدرسه نیز در همین مقوله است، در قضیه سیل نیز طبیعتا نمی‌توانستیم نسبت به این واقعه بی تفاوت باشیم  و غیر از هلال احمر و کمیته امداد نخستین سازمانی بودیم که بلافاصله وارد عمل شدیم.

مدیر عامل بانک پاسارگاد در کشور بیان کرد: امسال سیزدهمین سالی است که نفرات برتر کنکور کشور ( نفر اول تا سوم) را در همه رشته‌ها بورسیه می‌کنیم.

وی گفت: در مدارسی هم که ما افتتاح کردیم می‌خواهیم دانش‌آموزان آن را به عنوان الگو دنبال کنیم، البته اگر مدیر کل آموزش و پرورش لرستان در موردی توصیه‌ای داشته باشند که  دانش‌آموز در جایی دیگر استعداد دارد حتما حمایتش می‌کنیم. ما می‌خواهیم ببینیم چند نفر از نفرات اول‌های کنکور سراسری از این مدرسه خارج می‌شوند، می‌خواهیم این موضوع را دنبال کنیم و من مطمئنم موفقیت این دانش آموزان را خواهیم دید.

وی گفت: در مسئله کرونا نیز از آنجا که دانشگاه‌های علوم پزشکی کمبود بسیار زیادی داشتند کمک‌های جدی کردیم و برای همه دانشگاه‌ها مواد ضدعفونی و ماسک تهیه شد همچنین اعلام کردیم هر کسی فکر عالمانه‌ای در رابطه با ساخت واکسن این ویروس منحوس دارد و بتواند نقشی ایفا کند ما به لحاظ مالی پشتیبانی می‌کنیم و امیدواریم زودتر به نتیجه برسیم. مدیرعامل بانک پاسارگاد در پایان عنوان کرد: اگر بانک پاسارگاد حیات طیبه‌ای دارد به اقبال و اعتمادی که مردم ما نسبت به آن پیدا کردند، برمی‌گردد و این اعتماد هم به همکاران عزیز بنده که سرمایه انسانی بانک هستند برمی‌گردد.

فرماندار دوره چگنی: اقدامات بانک پاسارگاد در کمک به سیل‌زدگان چگنی ارزشمند است

فرماندار دوره چگنی نیز در این مراسم با اشاره به کمک‌های بانک پاسارگاد به سیل‌زدگان چگنی در سال 98 گفت: تقاضا داریم بانک پاسارگاد وام‌های قرض الحسنه در اختیار افراد نیازمند شهرستان قرار دهد.

قدرت‌الله ترابی نژاد ضمن تشکر و قدردانی از همه کسانی که تلاش کردند این مجموعه آموزشی شکل بگیرد، گفت: سیل 98 شهرستان چنگی را درنوردید و همین مکانی که امروز این مجموعه آموزشی شکل گرفته کاملا تخریب شد، خیابان‌های اطراف زیر آب بود و بیش از یک سوم شهر زیر آب رفت.

فرماندار دوره چگنی عنوان کرد: اگر کمک‌های انسان دوستانه و نوع دوستانه جامعه ایران و مردم غیور و نوع دوست ایران نبود به طور یقین آلام و دردهایی که داشتیم به زودی التیام پیدا نمی‌کرد.

وی بیان کرد: عوامل بانک پاسارگاد نه تنها در این پروژه زحمت کشیدند بلکه در هنگام سیل نیز کمک‌های نوع دوستانه آنها در اقصی نقاط شهرستان چگنی توزیع شد و فعالانه مشکلات را پیگیری می‌کردند.

ترابی نژاد گفت: شهرستان چنگی محروم است و کمک بانک پاسارگاد در سطح استان کمک شایانی بوده اما چون اکثر مدارس ما در شهرستان چگنی تخریبی‌اند تقاضا داریم بانک پاسارگاد در این رابطه قدم‌های بعدی را بردارد. وی تصریح کرد: علی‌رغم اینکه در سال‌های اخیر در شهرستان چگنی بیش از 14 آموزشگاه با کمک خیران در قالب 60 کلاس ایجاد شده است ولی باز فاصله زیاد داریم. بانک پاسارگاد قدم بزرگی برای شهرستان چنگی برداشته و امیدواریم این کمک‌ها ادامه یابد.

فرماندار دوره چگنی اظهارداشت: با توجه به اینکه برای آموزش دانش‌آموزان از طریق شبکه شاد با مشکل مواجه هستیم اگر اعتباری برای تهیه تبلت اختصاص داده شود و کمک نوع دوستانه بانک پاسارگاد باز برای این مردم سرایز شود سپاسگزاریم. وی افزود: با توجه شرایط  کرونا، وضعیت بد اقتصادی و وجود افراد مستمند و گرفتاری در شهرستان چگنی، درخواست داریم بانک پاسارگاد تعدادی وام قرض‌الحسنه در اختیار قرار دهد تا بتوانیم به کسانی که مراجعه می‌کنند و واقعا مشکل دارند بدهیم.

گفتنی است بانک پاسارگاد، 5 مدرسه از 12 مدرسه ای که در استان لرستان ساخته است را طی مراسمی افتتاح کرد. این مدارس در الیگودرز-روستای کشکک، دورود-روستای فرمان آباد، الشتر-روستای گریران علیا، چگنی-روستای دوره و نورآباد-روستای نبی‌وند واقع شده اند.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ