مقایسه بهترین شاسی بلند‌های چینی دربازار + عکس

اقتصاد ایران: در این نوشتار قصد داریم مقایسه‌ای میان بهترین شاسی بلند‌های چینی موجود در بازار ایران داشته باشیم. جای تاسف دارد که بگوییم مدتی قبل، با پولی که اکنون برای یک شاسی بلند چینی می‌پردازید، می‌توانستید بهترین شاسی بلند‌های کره‌ای و ژاپنی را خریداری کنید، اما امروز باید به همین چینی‌ها اکتفا کنیم.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران ، همه ما می‌دانیم که این روزها و سال‌ها، خودروهای شاسی بلند به محبوب‌ترین گزینه در میان خریداران تبدیل شده‌اند و روز به روز هم بر محبوبیت آنها افزوده می‌شود. اما در سال‌های اخیر به دلایل مختلف، بازار ایران تبدیل شده به جولانگاه خودروهای چینی در حالی که ایرانیان در سال‌های نه چندان دور به بهترین خودروهای جهان دسترسی داشتند.

در این نوشتار قصد داریم مقایسه‌ای میان بهترین شاسی بلندهای چینی موجود در بازار ایران داشته باشیم. جای تاسف دارد که بگوییم مدتی قبل، با پولی که اکنون برای یک شاسی بلند چینی می‌پردازید، می‌توانستید بهترین شاسی بلندهای کره‌ای و ژاپنی را خریداری کنید اما امروز باید به همین چینی‌ها اکتفا کنیم. باید یک نکته را هم در این مقایسه در نظر بگیریم که رتبه‌بندی خودروهای زیر بر اساس ارزش خرید آنها صورت گرفته و ممکن است خودرویی با کیفیت بالاتر در جایگاه پایین‌تری قرار بگیرد که این به قیمت آن بازمی‌گردد.

هدف ما معرفی بهترین گزینه از میان شاسی بلندهای هاوال  H2، هایما S7 توربو، چری تیگو 5، بی وای دی S6 و S7، چری تیگو 7، کوپا T210 و جک S5 را معرفی کنیم تا در انتخاب از میان این چند خودرو برای شما راحت‌تر شود. تمامی خودروهای یادشده در ایران مونتاژ می‌شوند و هیچ کدام وارداتی نیستند.
 
جایگاه اول: هاوال H2

بدون شک بهترین گزینه در این بین، هاوال H2 است که توسط گروه بهمن مونتاژ و عرضه می‌شود. هاوال H2 از همان بدو ورود به بازار کشورمان، مورد توجه کارشناسان قرار گرفت و نظرات مثبت زیادی را دریافت کرد. هاوال H2 در بازار کشور چین هم خودرو محبوبی محسوب می‌شود و به فروش بالایی دست پیدا کرده است. H2 از یک موتور 1.5 لیتری 4 سیلندر تورو بهره می‌برد که قادر است 148 اسب بخار قدرت تولید کرده و آن را به کمک جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک به چرخ‌ها انتقال دهد. ماشین 3، هاوال H2 را بهترین گزینه در میان شاسی بلندهای حاضر در این رده قیمتی می‌داند. هاوال H2 در حال حاضر قیمتی 160 میلیون تومانی در بازار دارد.


جایگاه دوم: بی وای دی S7

مقایسه شاسی بلندهای چینی ؛ کدام را بخریم؟

بی وای دی S7 یکی از جدیدترین خودروهای چینی است که در بازار کشورمان حضور پیدا کرده و توسط کارمانیا عرضه می‌شود. S7 یک نمونه به‌روزتر و مجهزتر از S6 است که تجهیزات رفاهی بی شماری را در اختیار شما قرار می‌دهد و از این جهت قابلیت رقابت با خودروهای روز دنیا را دارد. بی وای دی S7 علاوه بر تجهیزات رفاهی از نظر فنی هم یکی از برترین خودروهای حاضر در این لیست به شمار می‌رود چراکه به یک موتور 2.0 لیتری 4 سیلندر توربو با 203 اسب بخار قدرت مجهز شده است. به این ترتیب S7 را باید یکی از بهترین گزینه‌های چینی موجود بدانیم اما قیمت آن احتمالا در بازار به بالای 200 میلیون تومان خواهد رسید.


جایگاه سوم: بی وای دی S6

مقایسه شاسی بلندهای چینی ؛ کدام را بخریم؟

بی وای دی یکی از کمپانی‌های چینی است که محصولات نسبتا باکیفیتی تولید می‌کند و کار خود را هم در ایران با شاسی بلند S6 آغاز کرد. از آنجا که شرکت تولیدکننده محصولات بی وای دی در ایران یعنی کارمانیا عملکرد چندان خوبی در رابطه با خدمات پس از فروش خود ارائه نداد، بی وای دی S6 نتوانست به جایگاه اصلی خود در بازار کشورمان دست پیدا کند. این در حالی است که این خودرو یکی از محصولات باکیفیت چینی در بازار کشورمان به شمار می‌رود. موتور به کار رفته در S6 حجم 2.4 لیتری و 4 سیلندر دارد و می‌تواند 160 اسب بخار قدرت تولید کند. بی وای دی S6 در حال حاضر با قیمتی در حدود 160 میلیون تومان در بازار به فروش می‌رسد.


جایگاه چهارم: چری تیگو 7

مقایسه شاسی بلندهای چینی ؛ کدام را بخریم؟

چری تیگو 7 گران‌ترین خودرو موجود در این لیست و به نوعی گران‌ترین خودرو چینی موجود در بازار ایران است که اتفاقا با محبوبیت بالایی هم دست پیدا کرده است. بدون اغراق باید بگوییم تیگو 7 زیباترین خودرو ساخت چری است و بدون شک بهترین طراحی را در میان تمامی خودروهای حاضر در این لیست دارد. چری تیگو 7 به یک موتور 1.5 لیتری 4 سیلندر توربو مجهز شده که می‌تواند 147 اسب بخار قدرت و 210 نیوتن متر گشتاور تولید کند. آخرین قیمت اعلام شده از سوی مدیران خودرو برای چری تیگو 7 معادل 177 میلیون تومان بوده ولی برای خرید آن در بازار باید مبلغی بیش از 200 میلیون تومان هزینه کنید.


جایگاه پنجم: جک S5

مقایسه شاسی بلندهای چینی ؛ کدام را بخریم؟

جک S5 یکی از شاسی بلندهای کمپانی جک است که کرمان موتور آن را در ایران تولید می‌کند. جک S5 یک شاسی بلند کوچک است و با طراحی ظاهری نسبتا خوبی که دارد، و هماهنگی مناسبی میان اجزای مختلف بدنه دیده می‌شود. به علاوه اینکه جک اس 5 از یک موتور 2.0 لیتری توربو با 174 اسب بخار قدرت بهره می‌برد. این قدرت به کمک جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک دو کلاچه به چرخ‌های جلو انتقال پیدا می‌کند. به این ترتیب جک S5 خودرو نسبتا سریعی است و در جایگاه دوم بهترین‌ها قرار می‌گیرد. قیمت جک S5 در حال حاضر کمی بیشتر از 160 میلیون تومان است.


جایگاه ششم: هایما S7 توربو

مقایسه شاسی بلندهای چینی ؛ کدام را بخریم؟

هایما S7 توربو توسط ایران خودرو تولید و عرضه می‌شود. هایما S7 در ابتدا تنها در نسخه تنفس طبیعی عرضه شد اما به دلیل انتقادها، ایران خودرو مدل توربو را هم عرضه کرد. این شاسی بلند چینی به یک موتور 1.8 لیتری 4 سیلندر توربو مجهز شده که توانایی تولید 170 اسب بخار قدرت را دارد. می‌توان گفت هایما S7 توربو از نظر طراحی در آخرین جایگاه در این بین قرار می‌گیرد اما قدرت مناسب موتور، موجب شده تا کمی بالاتر از چری تیگو 5 و کوپا T210 قرار گیرد. البته از سواری نرم هایما S7 هم نمی‌توان صرف نظر کرد. در حال حاضر برای خرید یک هایما S7 توربو باید چیزی در حدود 165 میلیون تومان هزینه کنید


جایگاه هفتم: کوپا T210

مقایسه شاسی بلندهای چینی ؛ کدام را بخریم؟

کوپا T210 محصولی از شرکت ریگان خودرو است و خاستگاه آن کمپانی زوتی چین است و در کشور چین با نام زوتی T600 کوپه به فروش می‌رسد. کوپا T210 یا کوپا ریگان، در سه نسخه عرضه می‌شود که از نظر آپشن و تجهیزات رفاهی با یکدیگر متفاوت‌اند اما از نظر فنی تفاوتی میان تیپ‌های مختلف آن وجود ندارد. موتور به کار رفته در کوپا T210 حجمی معادل 1.5 لیتر و 4 سیلندر دارد و با پرخوران توربوشارژر تغذیه می‌شود. کوپا هم تجهیزات رفاهی زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد ولی قیمت بالایی دارد و برای خرید آن باید دچار تردید شد. در حال حاضر برای خرید مدل فلگشیپ باید چیزی در حدود 190 میلیون تومان هزینه کنید.


جایگاه هشتم: چری تیگو 5

مقایسه شاسی بلندهای چینی ؛ کدام را بخریم؟

چری تیگو 5 ارزان‌ترین گزینه در میان خودروهای یادشده است و اتفاقا از نظر فنی ضعیف‌ترین هم هست. تیگو 5 توسط مدیران خودرو به فروش می‌رسد و علت فروش خوب آن، شرایط فروش مناسبی است که مدیران خودرو در نظر می‌گیرد. چری تیگو 5 از نظر طراحی وضعیت مطلوبی دارد و در طراحی کابین هم عملکرد خوبی دارد اما از نظر فنی، و کیفیت متریال در مقایسه با براداران چینی خود گزینه ضعیف‌تری است. موتور به کار رفته در آن، 2.0 لیتری است و می‌تواند 139 اسب بخار قدرت تولید کند. چری تیگو 5 در حال حاضر با قیمت 140 تا 150 میلیون تومان در نسخه‌های مختلف قابل خریداری است.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ