استفاده از "اسکوترهای برقی" در تهران

اقتصاد ایران: مدیر توسعه سیستم‌های حمل‌ونقل پاک شهرداری تهران با بیان اینکه راه‌اندازی سیستم‌های اشتراکی مانند اسکوتر برقی باید از کانال معاونت و سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری باشد، توضیحاتی درباره ترویج و استفاده از "اسکوترهای برقی" در مناطق مختلف تهران داد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران ، یعقوب آزاده‌دل درباره انتشار خبری مبنی بر استفاده از اسکوترهای برقی در منطقه 2 تهران اظهار کرد: چنین برنامه‌ای وجود ندارد؛ نه تنها شهرداری منطقه 2 بلکه هر شهرداری هر منطقه دیگری که بخواهد اقدامی در این حوزه انجام دهد باید از کانال معاونت و سازمان حمل و نقل و ترافیک باشد.

وی افزود: در حوزه حمل و نقل پاک و سیستم‌های اشتراکی مانند دوچرخه چه از نوع دنده‌ای و برقی و چه از نوع معمولی یا اسکوتر به طور حتم باید از کانال مذکور اقدام شود؛ در حال حاضر چند شرکت در این زمینه در حال رایزنی هستند و یکی از آنها در بخش پایلوت و تست اولیه مردود شده است.

مدیر واحد سیستم حمل و نقل پاک شهرداری تهران تصریح کرد: این سامانه‌ها به انواع تست‌ها نیاز دارند که یکی از آنها تست میدانی است و اگر مرحله به مرحله موفق به پاس کردن تست‌ها شوند، به ارزیابی ثانویه می‌رسیم تا ببینم کدام منطقه و محدوده قابلیت اجرا دارد بنابراین به این سادگی نیست که هر منطقه بخواهد کاری در این زمینه انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه نمی‌دانم شهرداری منطقه 2 چطور تصمیم به اعلام این خبر گرفته است، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون در حال رایزنی با شرکت‌ها هستیم و آنها در حال آماده‌سازی هستند تا بتوانند مجوز فعالیت را اخذ کنند؛ شرکت بیدود نیز تاکنون اقدامی برای دریافت مجوز برای راه‌اندازی اسکوترهای برقی نکرده است و مجوز آنها صرفا برای دوچرخه‌های اشتراکی است.

آزاده‌دل گفت: در نتیجه نه تنها در منطقه 2 بلکه در هیچ منطقه‌ای چنین برنامه‌ای وجود ندارد زیرا متولی اصلی این امر معاونت و سازمان حمل و نقل و ترافیک است.

برچسب‌ها :

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ