اعلام حمایت فعالان اقتصادی خراسان رضوی از کسب و کارهای آسیب دیده کرونا

اقتصاد ایران: مشهد:دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی گفت: در راستای شناسایی کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا، شدت آسیب پذیری و راهکارهای پایداری این کسب و کارها، پیشنهادات خبرگان اقتصادی استان اخذ شده است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران، علی‌اکبر لبافی در این باره اظهار کرد: به دنبال شیوع ویروس کرونا در کشور و به تبع آن در استان، در راستای شناسایی کسب و کارهای آسیب دیده، شدت آسیب پذیری و راهکارهای پایداری این کسب و کارها، دو نقشه راه طراحی شد.

 
وی افزود: در قالب پرسش نامه‌هایی که در همین ارتباط طراحی شد، پیشنهادات 150 نفر از خبرگان اقتصادی استان را در رابطه با شناسایی کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا و شدت آسیب پذیری و ارائه راهکارهایی را که منجر به پایداری این واحدها می شود اخذ کردیم.
 
دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی، ادامه داد: نظرات این نخبگان اقتصادی در اولین جلسه دبیرخانه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی به بحث گذاشته شد که در مجموع نظرات در سه قالب اساسی اعم از حوزه‌های بیمه‌ای، مالیاتی و بانکی با هم همپوشانی داشت.
 
لبافی متذکر شد: علاوه بر این پیشنهادات، 70 پیشنهاد دیگر نیز توسط این نخبگان با رویکرد تسهیل‌گری، استفاده از ظرفیت‌های مردمی، و مشارکت بخش خصوصی در تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری ارائه شد. لذا به دنبال این هستیم که نتایج به دست آمده را با عنوان مصوبات دبیرخانه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی به مراجع ذی ربط استانی و ملی منعکس کنیم.
 
وی افزود: در این دو پژوهش کشورهای مختلف را مورد بررسی قرار دادیم لذا باید منطبق بر ظرفیت‌های کشور، شرایط اقتصادی و منابع موجود تصمیم گیری شود.
 
دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی در خصوص آسیب‌پذیری بخش‌ها بر اساس نظر خبرگان اقتصادی خاطرنشان کرد: شدت آسیب پذیری در بخش خدمات 56 درصد و در بخش کشاورزی حدود 5 تا 7 درصد بوده است.
برچسب‌ها :

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ