معاون پارلمانی رئیس جمهور:

انقلاب اسلامی معادلات منطقه را تغییر داد

اقتصاد ایران: معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: خدا را شکر انقلاب اسلامی توانست معادلات منطقه را تغییر بدهد و اکنون نه‌ تنها دارای استقلال سیاسی، بلکه کشور تاثیرگذار در منطقه و دنیا هستیم.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران ،حسینعلی امیری در آیین افتتاح پالایشگاه پارس پترو که شامگاه ۱۶ بهمن در شوشتر برگزار شد، اظهار کرد: کشور در سخت‌ترین تحریم‌های ظالمانه هیات حاکمه نابخرد و رئیس جمهور غیر قابل پیش‌بینی آمریکا به سر می‌برد.

وی بیان کرد: در روزهای اولیه که حضرت امام (ره) انقلاب را رهبری می‌کرد و بعد از آن نیز مقام معظم رهبری، هدف‌گذاری‌هایی را برای اداره کشور در نظر داشتند و خوشبختانه استقلال سیاسی کشور خیلی زود با هزینه‌های بسیار سنگین و فداکاری‌های مردم عزیز و شریف و تقدیم هزاران شهید به وجود آمد و امروز نیز از جنبه اقتصادی و سیاسی کاملا مستقل هستیم و مثل دوره حکومت گذشته نیست که دیگران برای کشور تصمیم و رهبران ما بخواهند از دیگران اجازه بگیرند.

به گزارش ایسنا، معاون پارلمانی رییس جمهور ادامه داد: خدا را شکر انقلاب اسلامی توانست معادلات منطقه را تغییر بدهد و اکنون نه‌ تنها دارای استقلال سیاسی، بلکه کشور تاثیرگذار در منطقه و دنیا هستیم؛ به لطف رهبری‌های حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری و همچنین عنایت خاصه خداوند متعال، استقلال سیاسی کشور کاملا حاصل است.

وی افزود: در حوزه‌های دیگر نیز کارهای قابل توجه و گام‌های بسیار بلندی برداشته شده است. یکی از ضرورت‌های غیرقابل اجتناب که در سال‌های اخیر همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفته است و در دوره تدبیر و امید نیز همواره آقای روحانی آن را به عنوان یک سیاست راهبردی پیگیری کرده‌اند، استقلال اقتصادی و بحث عدم وابستگی به خارج است. معمولا کشورهایی که به دنبال استقلال سیاسی هستند، زمانی آسیب‌پذیری استقلال سیاسی‌شان کاهش پیدا می‌کند که از نظر اقتصادی نیز مستقل بشوند.

امیری گفت: در همین شرایطی که سخت‌ترین تحریم‌ها به ما اعمال می‌شود، اگر وابستگی اقتصادی‌مان به خارج کاملا قطع می‌شد و اقتصاد مقاومتی به معنی که مدنظر مقام معظم رهبری است را برخوردار بودیم، هیچ اتفاق خاصی در کشور پیش نمی‌آمد.

وی بیان کرد: آسیب‌پذیری‌هایی که داریم برای این است که استقلال اقتصادی که مدنظر و شایسته مردم عزیز و شریف ما است، دارای فاصله است. امروز به درستی از بخش اقتصاد مقاومتی و توجه به توان داخلی بهره‌مند هستیم و تحقق اقتصاد مقاومتی نیز قطعا استقلال اقتصادی را به وجود می‌آورد که ضامن استقلال سیاسی کشور نیز خواهد بود.

امیری افزود: بنابراین طرح‌هایی که با رویکرد اقتصاد مقاومتی در سال‌های اخیر طراحی شده‌اند و به بهره‌برداری می‌رسند، گام‌های بسیار بزرگی هستند که استقلال اقتصادی را تضمین می‌کنند و استقلال سیاسی نیز است. ضمن اینکه مولد ثروت بوده و ایجاد اشتغال خواهد کرد. سطح درآمد خانوارها را هم بالا می‌برد و باید بدانیم امروز هر کسی به عنوان سرمایه‌گذار و کارآفرین در این عرصه‌ها حضور پیدا می‌کند باید نگاه‌مان به آن‌ همچون نگاه به مجاهدان عرصه‌های جهاد اقتصادی باشد.

وی گفت: این پروژه بزرگ و در نوع خود مهم در شهر دارالمؤمنین شوشتر ایجاد شد که باید از خانواده قلی‌زاده تشکر کرد زیرا از نظر صرفه‌جویی در مصرف ارز و همچنین ایجاد اشتغال تاثیرگذار است. ضمن اینکه این کار بسیار مهم است و باید به دست‌اندرکاران کار خداقوت گفت. اینکه برای تعداد ۱۳۰ نفر مستقیما شغل ایجاد شود، کار کمی نیست و قطعا تعدادی هم شغل غیرمستقیم ایجاد شده است و قطعا این موضوع در درگاه الهی ذخیره آخرت قرار می‌گیرد.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 281202 1,382.00 (0.49%)
یورو 296011 1,352.00 (0.46%)
درهم امارات 76570 376 (0.49%)
یوآن چین 40008 185 (0.46%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ