رئیس اتاق بازرگانی ایران عنوان کرد:

گلایه فعالان اقتصادی از عدم اجرای عدالت مالیاتی

اقتصاد ایران: رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: گلایه فعالان اقتصادی آن است که عدالت مالیاتی خیلی محسوس نیست و سیستم مالیاتی پاداش دهی به کارهای غیرمولد بوده است و گویا هر کسی شفاف‌تر در کشور عمل کند نهایتا باید جریمه های بیشتری پرداخت کند و این موضوع راه توسعه پایدار را منحرف می کند.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران ،غلامحسین شافعی امروز در نشست صبحانه کاری  فعالان اقتصادی با رئیس کل سازمان امور مالیاتی که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد گفت:  بحث مالیات ستانی همواره مورد توجه فعالان اقتصادی بوده اما دو موضوع در این خصوص باید مدنظر قرار گیرد.

رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه یکی از این موارد این است که در بحث مالیات ستانی عدالت مالیاتی در کشور مورد توجه واقع شود گفت: مورد دوم هم این است که شیوه مالیات ستانی به گونه ای باشد که کارهای مولد را تقویت کند زیرا توسعه پایدار از طریق تقویت کارهای مولد امکان پذیر است. 

شافعی اظهار داشت : گلایه فعالان اقتصادی آن است که عدالت مالیاتی خیلی محسوس نیست و سیستم مالیاتی پاداش دهی به کارهای غیرمولد بوده است و گویا هر کسی شفاف تر در کشور عمل کند نهایتا باید جریمه های بیشتری پرداخت کند و این موضوع راه توسعه پایدار را منحرف می کند. 

شافعی اظهار داشت: موضوع دیگر مورد تقاضا جلوگیری  از فرار مالیاتی و معافیت های مالیاتی است زیرا با این شرایط بخش خصوصی رقبایی مانند سوگلی در کنار خود دارند که با وجود این افراد و سوگلی ها امکان حرکت سالم در کنار آنها وجود ندارد. 

رئیس اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: بنابراین بخش خصوصی استدعا دارد که معافیت های مالیاتی در نهادها و بخش های دولتی از بین برود.

وی با بیان اینکه مساله مالیات بر عابدی و مالیات بر مستغلات مغفول مانده است بیان داشت: بنابراین با توجه به شرایط اقتصادی درصد بالایی از درآمدهای بودجه ۹۹ براساس اخذ مالیات وضع می شود و بخش خصوصی نگران است که اگر توسعه اقتصادی اتفاق نیفتد برای کسب درآمدهای مالیاتی در نظر گرفته در بودجه سال آینده به سراغ کسانی که شفاف کار می کنند می روند.

وی اظهار داشت: بودجه سال ۹۹ نگرانی های زیادی برای فعالان اقتصادی ایجاد کرده است و امیدواریم با توجه به اینکه بررسی بودجه امسال با انتخابات مجلس همزمان شده خدا به خیر کند و بودجه امسال در جهت منافع ملی کشور وضع شود. 

برچسب‌ها :

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ