مدیرعامل سازمان زمین و مسکن:

پرونده مسکن مهر پایان ۹۹ بسته می‌شود

اقتصاد ایران: مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از تکمیل این طرح تا پایان سال ۹۹ به جز پروژه های با پیشرفت کمتر از ۳۰ درصد و یا دارای پرونده حقوقی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران، علی نبیان درباره آخرین وضعیت مسکن مهر اظهار داشت: مسکن مهر از سوی سه دستگاه پیگیری می شود؛ یکی شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر که بنیاد مسکن آن را در دست اقدام دارد؛ مسکن مهر شهرهای جدید از سوی شرکت عمران شهرهای جدید در حال ساخت و تکمیل است؛ سازمان ملی زمین و مسکن نیز موظف به اجرای طرح مسکن مهر در سایر شهرهاست.

وی افزود: پروژه های مسکن مهر که در حیطه اختیارات سازمان ملی زمین و مسکن است، با سرعت بالایی در حال ساخت و تحویل به متقاضیان هستند و هر هفته با مدیران کل راه و شهرسازی استان ها جلساتی برای تکمیل این طرح در شهرهای مختلف برگزار می کنیم.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن افزود: با توجه به اینکه بخشی از پروژه های مسکن مهر از سوی تعاونی های مسکن احداث و واگذار می شود، از نماینده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دعوت کرده ایم در جلسات مدیران سازمان ملی زمین و مسکن با مدیران استانی راه و شهرسازی حاضر باشند با حضور نمایندگان وارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این جلسات شورای مسکن اجتماعی، این فرآیند تسریع شده است.

وی یادآور شد: تأمین منابع پروژه ها در حال انجام است و تمام تلاش خود را می کنیم تا به تعهدمان عمل کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: به جز مسکن مهرهایی که پیشرفت فیزیکی آن زیر ۳۰ درصد است و همچنین پروژه ها یا تعاونی هایی که درگیری حقوقی دارند و در مجامع قضایی پرونده آنها مفتوح است، این پروژه ها مستثنی هستند اما آنهایی که مشکلی نداشته باشند، به سرعت روند ساخت و ساز این پروژه ها در حال پیشرفت فیزیکی است.

نبیان با بیان اینکه هر روزه در برخی استان ها شاهد جمع بندی پروژه های مسکن مهر هستیم، اظهار داشت: تلاش می کنیم که به استثنای موارد مذکور (دارای پرونده حقوقی و زیر ۳۰ درصد) کل طرح مسکن مهر تا پایان سال ۹۹ به اتمام برسد.

وی با اشاره به اظهارات وزیر راه و شهرسازی مبنی بر تلاش دولت برای جمع کردن پروژه مسکن مهر، تصریح کرد: به جز موارد دارای مشکلات حقوقی که از ید اجرایی سازمان ملی زمین و مسکن خارج است و نمی توانیم تا زمانی که پرونده حقوقی آنها بسته می شود، کاری انجام دهیم، تلاش می کنیم پروژه ها را به سمت و سویی ببریم که سریعتر این طرح جمع بندی شود.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن درباره افزایش وام مسکن مهر گفت: افزایش وام مسکن مهر از ۴۰ به ۴۵ میلیون تومان برای تمام پروژه های این طرح در سراسر کشور با پیگیری های وزیر راه و شهرسازی در شورای عالی پول و اعتبار تصویب و به شعب بانک عامل بخش مسکن ابلاغ شده است. برای تکمیل طرح مسکن مهر در شهر جدید پردیس نیز این افزایش تسهیلات از ۴۰ به ۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است و توانسته اعتبار خوبی به پروژه ها تزریق کند تا در تکمیل آنها مؤثر باشد.

وی درباره افزایش آورده های متقاضیان مسکن مهر گفت: تلاش های دولت و مردم برای تکمیل مسکن مهر دو سویه است که هم دولت و هم مردم بتوانند کاری کنند که طرح مسکن مهر جمع بندی شود.

وزیر راه و شهرسازی: از ۵۰۰ هزار واحد مسکن باقی‌مانده، ۳۰۰ هزار واحد تکمیل شد

گفتنی است اخیرا محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه امضای تفاهم نامه احداث ۱۷۰ هزار واحد مسکونی ویژه فرهنگیان با حضور وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران درباره مسکن مهر گفت: از زمانی که من به وزارت راه و شهرسازی آمدم، ۵۰۰ هزار واحد از این طرح باقی مانده بود که تا کنون در یک سال گذشته ۱۵۰ هزار واحد آن به متقاضیان تحویل و ۱۵۰ هزار واحد دیگر نیز آماده واگذاری است ۸۰ هزار واحد نیز مشکل حقوقی دارند که در اختیار تعاونی های مسکن است و تکمیل آنها در اختیار دولت نیست و ارتباطی به دولت ندارد؛ تا زمانی که فرآیند قضایی آن تعیین تکلیف نشود، امکان ادامه آن نیست.

برچسب‌ها :

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ