وزیر اقتصاد اعلام کرد:

پوشش ۵۰۰ میلیارد دلاری صنعت بیمه در کشور

اقتصاد ایران: وزیر امور اقتصادی و دارایی از پوشش ۵۰۰ میلیارد دلاری صنعت بیمه در کشور خبر داد و گفت: ۲۰ درصد سهم دولت در بیمه البرز به زودی واگذار می شود.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران، فرهاد دژپسند امروز چهارشنبه ۱۳ آذر ۹۸ در همایش بیمه و توسعه که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، گفت: با توجه به در حال توسعه بودن اقتصاد ایران، تقویت صنعت بیمه از جمله مسائلی است که باید مورد توجه قرار گیرد به این معنا که امروز در ایران ۵۰۰ میلیارد دلار تحت پوشش صنعت بیمه کشور قرار داشته و تا به حال نیز گام های رو به جلویی در این رابطه برداشته شده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به فرصت های بیشمار صنعت بیمه برای تکمیل و توسعه افزود: صنعت بیمه برای خانواده ها و افراد به لحاظ بیمه های عمر و زندگی و نیز شخص ثالث حائز اهمیت است، ولی برای کشورهای در حال توسعه ای مثل ایران باید گام های مؤثری در این رابطه برداشته شود.

وی تصریح کرد: بررسی شرایط اقتصادی و روند توسعه در ایران به گونه ای است که همواره نیاز به حمایت حکومت ها از صنعت بیمه وجود دارد که بر این اساس صنعت بیمه به گونه ای غیرمحسوس می تواند از تمامی آحاد جامعه حمایت نموده و منابع را در درازمدت به سمت انباره هایی گسیل کند که در موقع مناسب به کمک اصلاح و فرآیند توسعه بیاید.

دژپسند ادامه داد: صندوق بیمه حوادث طبیعی یکی از اقداماتی است که روند طولانی برای اجرایی شدن آن در حال طی شدن است به این معنا که این صندوق تا سال ۹۲ پیشرفت قابل توجهی نداشته است، در حالیکه نقش این صندوق آن است که به دلیل قرار گرفتن ایران در کمربند حوادث طبیعی، باید این صندوق به نحوی عمل کند که اگر اتفاقاتی رخ دهد، خانوارها، کسب و کارها و دولت به طور یکپارچه دچار دغدغه بازسازی نشوند، چرا که فرآیند بیمه طی شده است.

وی ادامه داد: سیل امسال نشان داد که با وجود صندوق بیمه حوادث طبیعی با سختی کمتری از موضوع بازسازی عبور کردیم و با توجه به اینکه به واسطه قانون، یکی از دغدغه های دولت در حوادث طبیعی، بسیج منابع برای جبران است اگر این صندوق شکل بگیرد و بیمه جایگاه واقعی خود را بیابد، نیازمند حضور قوی و یکپارچه دولت در چنین مواقعی برای تأمین منابع مالی نیستیم.

این عضو کابینه دوازدهم با اشاره به ضریب نفوذ صنعت بیمه طی ۶ سال گذشته خاطرنشان کرد: ضریب نفوذ بیمه طی سال های گذشته افزایش خوبی داشته اما همچنان نسبت به هدف که ۷ درصد در برنامه ششم تعیین شده، فاصله دارد و اکنون این ضریب ۲.۴ درصد برآورد می شود، در حالیکه بخش خصوصی باید در افزایش ضریب بیمه کمک کرده و شرکت های بیمه خصوصی در این راستا با اجرای برخی طرح ها پیشگام شوند.

دژپسند با بیان اینکه تنها یک شرکت بیمه، دولتی است، گفت: تنها یک شرکت از میان شرکت های موجود در صنعت بیمه دولتی بوده و در بیمه البرز نیز که ۲۰ درصد سهم متعلق به دولت است این اهتمام وجود دارد که این سهم واگذار شود که بر این اساس یک بار سهام این شرکت بیمه عرضه شده و در آینده نزدیک دوباره ارائه خواهد شد.

وزیر اقتصاد گفت: صنعت بیمه ویژگی هایی دارد که می تواند کاملا بعد از گذر از یک دوره به بخش خصوصی واگذار شود و تنها بیمه مرکزی باید حاکمیتی باقی بماند، پس این قابلیت صنعت بیمه به تسریع روند توسعه کمک خواهد کرد.

برچسب‌ها :

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ