رئیس کل دادگستری استان:

بانک های قزوین به واحدهای صنعتی فرصت دهند

اقتصاد ایران: رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: بانک های قزوین باید به شرکت ها فرصت دهند تا با فعالیت خود مطالباتشان را پرداخت کنند نه اینکه با فروش شرکت ها، توقیف دستگاه ها، تولیدات و مواد اولیه و تعطیلی آنها به مطالباتشان برسند!

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران از قزوین، حجت الاسلام نورالله قدرتی در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان قزوین بیان کرد: ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری کمک کار دستگاه های اجرایی و اقتصادی است و از اهتمام ویژه اعضای این ستاد برای کمک به بخش صنعت و تولید با هدف تحقق شعار سال قدردانی می کنیم.

 رئیس کل دادگستری استان قزوین ادامه داد: همه دستگاه های عضو این ستاد دلسوزانه و با نیات خیرخواهانه برای گره‌ گشایی از مشکلات بخش صنعت و صنعتگران، حضور می یابند و تلاشی مضاعف دارند.

 وی افزود: رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر خود با اعضای هیئت دولت تأکید فراوان داشتند که همه باید به دولت که وظیفه سنگینی در مدیریت بخش های مختلف کشور و جامعه دارد، کمک کنند و ستاد اقتصادی مقاومتی دادگستری با همین نگاه فعالیت می کند تا بتواند در بخش هایی که دولت دچار بن بست و یا چالش هایی شده است به خصوص بخش صنعت و تولید، با نگاهی فرا قانونی، برای حل مشکلات و گره گشایی ورود پیدا کند.

 حجت الاسلام قدرتی اضافه کرد: باید بپذیریم که در جنگ اقتصادی دشمن قرار داریم زیرا در طی این 40 سال پیروزی انقلاب در تمامی جنگ های امنیتی، نظامی و سیاسی، دشمن شکست خورده است و امروز امید به پیروزی در جنگ اقتصادی دارد و در رسیدن به اهداف شوم و خصمانه خود از هیچ کوشش و توطئه ای دریغ نمی کند.

 وی تأکید کرد: همه ما به منزله اعضای یک جسم هستیم و باید هماهنگ عمل کنیم؛ بدون شک راه مقابله با جنگ اقتصادی دشمن توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در مسیر اقتصاد مقاومتی است و همه دستگاه ها و نهادها باید به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشند تا از این جنگ دشمن هم به سلامت عبور کنیم.

 رئیس کل دادگستری استان قزوین خاطرنشان کرد: پایه اصلی اقتصاد در دنیا بانک ها هستند و اگر حمایت های آنان از حوزه اقتصاد، صنعت و تولید نباشد با مشکلات متعددی مواجه خواهیم بود از این رو نقش بانک ها در گردش چرخ اقتصاد بسیار اساسی است.

 وی گفت: هدف اصلی قوانین بانک ها کمک به مردم، صنعتگران و تولیدکنندگان بوده است و آنان حق دارند که مطالبات خود را پیگیری کنند، اما امروز کشور در شرایط اقتصادی خاصی قرار دارد و دشمنان نظام چرخه اقتصاد کشور را مورد هدف قرار داده اند و بخش صنعت با مشکلاتی همچون تأمین مواد اولیه، فروش تولیدات، هزینه های سنگین تولید و غیره مواجه است که باید به آنان کمک شود و عمده مشکلات واحد های تعطیل و نیمه فعال بحث مطالبات بانکی و جرائم تسهیلات دریافتی است.

 حجت الاسلام قدرتی تصریح کرد: شعار سال رونق تولید است و زمانی این شعار محقق می شود که واحد های صنعتی و تولیدی فعال باشند، به همین خاطر لازم است که برخی قوانین بانکی و غیر بانکی مرتبط با امر اشتغال، صنعت و تولید همسو با شعار رونق تولید اصلاح شود و بانک ها اجازه و فرصت دهند که شرکت ها با فعالیت خود مطالباتشان را پرداخت کنند نه اینکه با فروش شرکت ها، توقیف دستگاه ها، تولیدات و مواد اولیه و تعطیلی آنها به مطالباتشان برسند.

 وی افزود: در خصوص اعطا تسهیلات در حوزه صنعت باید نظارت دقیق شود و باید کمک ها و تسهیلات در جایی هزینه شود که به چرخه صنعت کمک کند نه اینکه پرداخت ها گاهی با فشار های سیاسی و جناحی انجام شود و نتیجه ای را در مسیر حمایت از تولید در پی نداشته باشد.

 رئیس کل دادگستری استان قزوین یادآور شد: امیدواریم با تلاش هایی که این ستاد دارد و با همه تحریم ها و توطئه های دشمن، در استان قزوین که یکی از قطب های صنعتی کشور است هیچ واحد صنعتی تعطیل نشود و بتوانیم شرکت های نیمه فعال را هم به چرخه تولید باز گردانیم که لازم است برای رسیدن به این هدف مهم همه دستگاه ها و نهادها به میدان آیند.

برچسب‌ها :

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ