رفع چالش‌ها به کمک فناوری فضایی

اقتصاد ایران: داده‌های ماهواره‌ای و فناوری فضایی توانایی رفع چالش‌هایی را در حوزه محیط‌زیست، کشاورزی و خدمات شهری دارند به همین منظور صندوق نوآوری و شکوفایی با حمایت سازمان فناوری اطلاعات، رویداد سه روزه‌ای را ترتیب داده است.

«شبنم یزدانی» مدیرکل توسعه کسب و کارهای فضا پایه سازمان فضایی روز چهارشنبه درباره رویدادی که از ۱۶ تا ۱۸ تیرماه برگزار خواهد شد، گفت: صندوق نوآوری شکوفایی رویداد سه روزه‌ای را برنامه‌ریزی کرده است، برای این منظور از مدتی قبل شناسایی و دعوت از شرکت‌های فضایی فعال در حوزه خدمات و فناوری به ویژه شرکت‌های دانش بنیان را آغاز کرد تا با ارائه تسهیلات و کمک‌های مالی بتوانند طرح‌های مدنظر آنها را بررسی کنند.
وی به ایرناگفت: توسعه بازار از مهم‌ترین اتفاقاتی است که در این رویداد به وقوع می‌پیوندد، سازمان فضایی با همکاری نهادهای دیگر مانند پژوهشگاه فضایی، سازمان محیط‌زیست، استانداری چهارمحال و بختیاری، شهرداری و وزارت راه و شهرسازی در نظر دارد نیازهای حوزه فضایی را به شرکت‌های فعال انتقال دهد، این شرکت‌ها زمانی که مخاطب این چالش‌ها قرار گیرند می‌توانند با استفاده از فناوری‌های فضایی و های‌تک برای آن‌ها پاسخی پیدا کنند.
مدیرکل توسعه کسب و کارهای فضا پایه سازمان فضایی تصریح کرد: به موازات این سه روز نیز، نمایشگاهی برگزار می‌شود تا شرکت‌ها محصولات و ایده‌های مورد نظر خود را ارائه دهند.
یزدانی در ادامه به این مسئله اشاره کرد که هنوز برای شرکت در این نمایشگاه فرصت باقی است و علاقمندان می‌توانند از طریق روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی و همچنین سازمان فضایی برای حضور در این نمایشگاه اقدام کنند.
وی درباره این رویداد گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی برگزاری چنین رویدادهایی را در برنامه کاری خود داشته اما در حوزه فضایی اولین مرتبه است که این رویداد برگزار می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: شرکت‌های حوزه فناوری و فناوری فضایی با شرکت در این رویداد این فرصت را پیدا می‌کنند تا چالش‌هایی که در حوزه‌های مختلف مانند محیط‌زیست وجود دارد را از طریق داده‌های ماهواره‌ای و فناوری فضایی، رفع کنند.
یزدانی به نقش سازمان فضایی در این رویداد اشاره کرد و گفت: سازمان به عنوان تسهیل‌گر چالش‌هایی که در این بین وجود دارد را شفاف می‌کند، ما به شرکت‌ها و نهادهای مختلف کمک می‌کنیم تا نیاز فناورانه خود را دقیق‌تر بشناسند و از بخش خصوصی و توانمندی‌هایی که در حوزه فضایی و فناوری دارند، برای رفع آن‌ها استفاده کنند.

یزدانی در پایان گفت: این رویداد دو هدف مهم را دنبال می‌کند، یکی توسعه بازار برای اعلام نیازها و قراردادن آنها در اختیار بخش خصوص و دیگری تسهیلات مالی که طی این روند در اختیار این شرکت‌های قرار خواهد گرفت.

برچسب‌ها :

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ