خطیب نماز جمعه تهران:

امروز خشم علیه آمریکا جهانی شده است

اکونیوز:خطیب این هفته نماز جمعه تهران با بیان اینکه امروز خشم علیه آمریکا جهانی شده است، گفت: می بینم که چگونه این دو کاندیدای مزخرف آمریکا تمام شعارهایشان آدم کشی و جنایت است.

 

جذاب ترین مقاصد سرمایه گذاری درجهان

اکونیوز:سازمان کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل پیش بینی کرده که رشد جریانات ورودی سرمایه گذاری مستقیم خارجی جهانی درسال ۲۰۱۷ دوباره آغاز شود و به بیش از ۱۸ تریلیون دلار درسال ۲۰۱۸ برسد.

 

تخلفی درتعاونی های شهرداری وجودنداشت

اختلاس ۱۲۰۰ میلیارد تومانی در دو بانک

اکونیوز:حجت الاسلام منتظری در گفت وگوی ویژه خبری به تشریح عملکرد دادستانی کل کشور در حیطه وظایف قانونی پرداخت و آخرین وضعیت پرونده های مهم قضایی از جمله واگذاری املاک در شهرداری تهران را تشریح کرد.

 

رئیس کل بانک مرکزی یاران در سنگاپور:

رشد اقتصادی امسال 5 درصد می شود

اکونیوز:رئیس بانک مرکزی ایران در سنگاپور با بیان اینکه رشد اقتصادی ایران امسال و سال آینده به 5 درصد می رسد از شرکت های آسیایی برای سرمایه گذاری در ایران دعوت کرد.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

اقتصاد دولتی منشا اصلی فساد است

اکونیوز:عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی وجود هرگونه ضعف در قانون، مدیریت یا نظارت و کنترل را منشا فساد در کشور دانست و گفت: اعمال بهتر مدیریت، اصلاح قوانین و جدیت در نظارت، ساختار فساد را تغییر می دهد.

 

رئیس جمهور عنوان کرد:

گسترش همکاری های بانکی ایران و فنلاند

اکونیوز:رئیس جمهور سفر رئیس جمهور فنلاند به کشورمان را مقدمه توسعه بیش از پیش مناسبات دوجانبه بویژه در حوزه اقتصادی و همکاری های منطقه ای و بین المللی دانست.

 

رئیس کل بانک مرکزی تشریح کرد:

هفت راهبرد اقتصادی دولت اعلام شد

اکونیوز:رئیس کل بانک مرکزی،حفظ ثبات اقتصادی، مهار تورم، بهبود مدیریت مالی،اصلاح و تقویت نظام بانکی،یکسان سازی ارز، تقویت سرمایه گذاری خارجی و پیشبرد اصلاحات ساختاری را هفت راهبرد اقتصادی دولت دانست.

 

نوبخت در گفتگوی ویژه خبری:

چرا تیم اقتصادی دولت باید جابجا شوند؟

اکونیوز:سخنگوی دولت در واکنش به برخی اظهارنظرها مبنی بر لزوم ترمیم کابینه در حوزه اقتصادی گفت: تیم اقتصادی دولت چه بد کرده ای داشته که جابه جا شوند؟

 

زنگ خطر ۵ میلیون بیکار جدید تا ۱۴۰۰

اکونیوز:پس از گزارش اخیر موسسه پژوهشهای بازرگانی که از تجمع ۵.۵ میلیونی فارغ التحصیلان دانشگاه ها پشت دروازه های بازار کار خبر داده بود، وزیر علوم هم روایتی از ۵ میلیون دانشگاهی بیکار داشت تا زنگ خطر رسیدن شمار بیکاران به ۱۰میلیون نفر تا ۱۴۰۰ به صدا درآید.

 

نامه 150 نماینده به رئیس جمهور ؛

جرائم دیرکرد تسهیلات خرد بخشیده شود

اکونیوز:عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از نامه 150 نماینده به رئیس جمهور درباره بخشش جریمه دیرکرد وام هایی تا زیر سقف 100 میلیون تومان خبر داد.

 

رئیس جمهور:

ایران و بوسنی دروازه های اروپا و آسیا هستند

اکونیوز:رییس جمهور با اشاره به ظرفیت ها و فرصت های موجود در ایران و بوسنی و هرزگوین، بر ضرورت تلاش در راستای توسعه ‏همه جانبه مناسبات و همکاری های تهران – سارایوو در زمینه های مختلف تاکید کرد.‏

 

وام قرض الحسنه با کارمزد صفر برای مدیران صندوق؛

ابعاد جدید ازفساد درصندوق ذخیره فرهنگیان

اکونیوز:مدیرکل اسبق تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش ابعاد دیگری از فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان را نمایان کرد.

 

رئیس کل دیوان محاسبات تشریح کرد:

جزئیات تازه ازپرونده حقوق های نجومی بگیران

اکونیوز:رئیس کل دیوان محاسبات کشور گفت: باید ۲۳ میلیارد حقوق های نامتعارف به خزانه بازگردانده شود که تاکنون ۱۰ میلیارد تومان باز پس گرفته شده است.

 

وزیر تعاون خبرداد:

تریبون ها آماده شنیدن صدای فقرا نیستند

اکونیوز:وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در جامعه ای که صدای فقرا شنیده نشود، فقر روزبروز بیشتر می شود. معمولا در جامعه مجالی برای شنیدن صدای فقرا نیست.

 

معاون اول رئیس جمهور:

حیات اقتصاد نیازمند تعامل با جهان است

اکونیوز:معاون اول رئیس جمهور گفت: حیات اقتصاد نیازمند تعامل با دنیاست و باید بتوانیم از دنیا ، فناوری ، بازار و پول بگیریم و به دنیا کالا صادر کنیم.

 

اعلام وصول نامه معرفی وزرای پیشنهادی

اکونیوز:نامه معرفی سه وزیر پیشنهادی وزارتخانه های آموزش و پرورش، ورزش و جوانان و فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی قرائت و اعلام وصول شد.

 

مظاهری رئیس جدید موسسه فرهنگی اکو شد

اکونیوز:محمد مهدی مظاهری به عنوان رئیس جدید موسسه فرهنگی اکو رسماً سکان هدایت این موسسه فرهنگی را بر عهده گرفت.

 

سخنگوی وزارت خارجه در نشست خبری:

بدعهدی آمریکا دراجرای برجام ادامه دارد

اکونیوز:سخنگوی دستگاه دیپلماسی تصریح کرد: بدعهدی آمریکا در اجرای تعهدات برجام وجود دارد و سعی داریم آنان تعهداتشان را انجام دهند.

 

رییس جمهوری در نشستی در خمین:

امسال سال رونق اقتصادی خواهد بود

اکونیوز :رییس جمهور گفت: مردم به مسئولان نظام و خادمان خود محبت داشته و در سفرهای مختلف از آنان استقبال می کنند که امیدوارم بتوانیم پاسخگوی لطف و محبت مردم بوده و در انجام وظایف مردم به بهترین شکل عمل کنیم.

 

چرا فانی باید برکنار می شد ...

فانی ، سرمایه فرهنگیان را به فنا داد!

اکونیوز:شهاب الدین غندالی مدیرعامل سابق صندوق فرهنگیان در حالی برای سه سال پیاپی ( ۹۳ تا ۹۵) به عنوان مدیر برتر کشور شناخته شد که به اعتقاد معاون سابق آموزش و پرورش سود ۱۱۵۰ میلیارد تومانی سال ۹۱ به ۴۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۴ کاهش یافته است.

وضعيت بازار سرمايه جهان

داوجونز
1,566,644
استاندارد اند پورز
186,761
نزدک
450,649