لغو تحریم بانکی ایران سخت تر شد؛

۳ مانع اصلی احیای روابط بانکی ایران

اکونیوز:در حالی که پس از برجام تحریم دلاری آمریکا علیه ایران مانع برقراری روابط بانکی ایران با کشورهای دیگر شده طی هفته ها و ماه های اخیر دو مانع دیگر نیز به آن اضافه شده اند که عبارتند از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و مطرح شدن نام ترامپ در انتخابات آمریکا.

 

نسخه ای برای زنده کردن اقتصاد مسکن

اکونیوز:با توجه به اشباع ایران از مسکن لوکس و متوسط، نسخه دولت برای باز زنده سازی اقتصاد مسکن تقویت اقشار پایین جامعه و نوسازی بافتهای ناکارآمد است.

 

حجت الاسلام صدیقی در نماز جمعه:

این پول‎ها باید به بیت‎المال بازگردد!

اکونیوز:خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: مردم به دنبال بیانات مکرر رهبری همچنان چشم به راهند تا ببینند مسئولین در رابطه با حقوق های نجومی چه می کنند. آنچه مورد توقع به جای مردم است محاکمه است.

 

اختصاصی اکونیوز/

لزوم پیوستن ایران به بازار جهانیWTO

اکونیوز:عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی با اشاره به اینکه پیوستن ایران به بازار جهانی ضرورت دارد، گفت: در شرایطی هستیم که باید عضو سازمان WTO شد تا با دنیا بتوان تعامل کرد و به بررسی راهکارهای خروج از وضعیت کنونی کشور بپردازیم.

 

اختصاصی اکونیوز/

رقابت خصمانه نفتی عربستان و روسیه

گروه بین الملل اکونیوز: تحلیلگران بازار جهانی نفت معتقدند در شرایط کنونی در بازارهای آسیایی دوران رقابت میان ایران و عربستان به پایان رسیده و روسیه به عنوان عامل تاثیرگذار جدید در بازارهای آسیایی به رقیب جدید سعودی ها تبدیل شده است.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

افزایش کالاهای وارداتی از مبادی قانونی

اکونیوز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان افزایش بی رویه کالاهای وارداتی از مبادی قانونی گفت: کالایی که در داخل تولید می شود، به آسانی از مناطق آزاد و گمرک وارد کشور می شود.

 

صادرات پتروشیمی از پنج میلیارد دلار گذشت

اکونیو - ایران در چهار ماه نخست امسال ١٣ میلیون و ٤٣٨ هزار تن به ارزش پنج میلیارد و ٦٧٩ میلیون دلار محصول پتروشیمی روانه بازاهای جهانی کرد.

 

نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس :

رانت های قدرت پشت قاچاق کالا وجود دارد

اکونیوز:نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس دهم گفت: آسیبی که از ناحیه قاچاق وارد شده است بیش از حداقل 5 سال عملکردعمرانی کشور و بیش از حداقل 10 سال سرمایه گذاری در حوزه توسعه و اشتغال کشور است.

 

بدهی 5هزار میلیاردی دولت به گندم کاران؛

قربانی کردن تولیدکننده صرفه اقتصادی ندارد

اکونیوز:رئیس کمیسیون آب، کشاورزی و منابع طبیعی مجلس گفت: دولت در سال جاری ۹ میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری کرد و پنج هزار میلیارد ریال به گندمکاران بدهکار است.

 

سرمایه گذاری 3میلیارد دلاری چین درشیلات

اکو نیوز - معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران با اشاره به مذاکرات اخیرش با معاون وزیر کشاورزی چین گفت: قرار است این کشور سه میلیارد دلار در حوزه شیلات ایران با اولویت قشم و بندرعباس سرمایه گذاری کند.

 

معاون وزیر صنعت:

برگزاری نمایشگاه فرش دستباف ایران بدون تحریم

اکونیوز - قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: حال که تحریم فرش ایرانی برطرف شده است، نمایشگاه امسال فرش دستباف ایران می تواند جهش و رونق ویژه ای در بازار صادراتی این کالا رقم بزند که این امر نیازمند برندسازی، کیفی سازی و توجه به نیازهای بازارهای هدف است.

 

پاداش رئیس جمهوری ؛

پرداخت پاداش 10 میلیون تومانی مسافران ریو

اکو نیوز - وزارت ورزش و جوانان ، پاداش 10 میلیون تومانی رئیس جمهوری در مراسم بدرقه کاروان المپیک و پارالمپیک را به ورزشکاران کشورمان پیش از اعزام پرداخت کرد.

 

وزیر نفت:

تولید 300 هزار بشکه نفت از غرب کارون

اکو نیوز - وزیر نفت اظهار امیدواری کرد ؛ تولید نفت از میدان های غرب کارون بزودی از ٢٠٠ هزار بشکه در روز فراتر رود و در مرحله بعد به ٣٠٠ هزار بشکه برسد.

 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس فاش کرد:

وام 300 میلیونی یک مدیر با سود یک درصد

اکونیوز:عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه یکی از مدیران علاوه بر حقوق های کلان وام ۳۰۰ میلیون با بهره یک درصد دریافت کرده گفت: سازمان بازرسی و دیوان محاسبات باید در ارتباط با پرداخت حقوق های کلان هوشیارتر عمل کنند.

 

سخنگوی هیات رئیسه مجلس خبرداد:

تحقیق و تفحص مجلس ازحقوق های نجومی

اکونیوز:سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: تحقیق و تفحص از «پرداخت های نجومی» به برخی مدیران دولتی در دستور کار کمیته تعیین شده در هیئت رئیسه مجلس قرار گرفت.

 

همکاری ایران و روسیه در زمینه شبکه های مجازی

اکونیوز - محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و نیکلای نیکیفروف وزیر ارتباطات و رسانه های جمعی روسیه بر لزوم گسترش همکاری ها در حوزه های اطلاع رسانی و همچنین عملیاتی کردن توافق های گذشته در بخش های مرتبط به حوزه مسئولیت دو وزارتخانه تاکید کردند.

 

آقا محمدی در گفت وگو با اکونیوز:

ذینفعان مانع اصلی تحقق قانون اصل ۴۴هستند

اکونیوز:عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ذی نفعان مانع اصلی محقق شدن اصل ۴۴ هستند، گفت: طرح رسیدگی به اموال مسئولین ابلاغ و از سال ۹۶ اجرایی می شود.

 

رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت:

اجرای قانون اصل 44 با جدیت پیگیری شود

اکونیوز:رئیس جمهور در جلسه امروز هیئت دولت،پیگیری جدی اجرای اصل 44 قانون اساسی را که به تعبیر مقام معظم رهبری می بایست به انقلاب اقتصادی در کشور منجر شود، خواستار شد.

 

بدری در در گفتگو با اکونیوز تاکید کرد:

خانه دار شدن مردم با تسهیلات ارزان

اکونیوز:عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه رکود بازار مسکن متاثر از رکود اقتصادی جامعه است گفت: بهترین راهکار برای خانه دارشدن مردم ارایه تسهیلات ارزان قیمت در راستای ساخت و ساز است.

 

گزارش میدانی اکونیوز؛

آرامش در سایه رکود علاءالدین

اکونیوز:روز گذشته پلیس با حضور در پاساژ علاءالدین اقدام به جمع آوری تلفن های همراه قاچاق و تخریب طبقه هفتم پاساژ علاءالدین کرد. هرچند انتظار می رفت پس از این اقدام بازار با افزایش قیمت روبرو شود اما شاهد چنین اتفاقی نبودیم و رکود در بازار حکم فرماست.

بورس

شاخص کل
6,420,620
شاخص بازاراول
4,545,180
شاخص بازار دوم
13,758,710