روحانی در جمع سفرای کشورهای خارجی؛

ملت ایران همواره به تعهداتش پایبند بوده است

اقتصاد ایران: رئیس جمهور کشورمان که در جمع سفرا و نمایندگی‌های خارجی سخنرانی می‌کرد ضمن یادآوری اینکه ملت ایران پشتیبان ملت‌های مظلوم جهان است گفت: ملت ایران همواره انتخاب راه درست خود را نشان داده است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، حسن روحانی در جمع سفرا و روسای نمایندگی های خارج از کشور ضمن خیرمقدم به میهمانان گفت: عید چهل سالگی پیروزی آزادی بر استبداد، استقلال بر استعمار و مردم سالاری بر دیکتاتوری را به همه مردم ایران ، ملت های منطقه و سراسر جهان تبریک می گویم.
رئیس جمهور افزود: انقلاب اسلامی ایران انقلابی بود بدون هرگونه وابستگی به خارج ، انقلابی کاملا داخلی و کاملا مردمی در شرایط جهان دوقطبی نهضت و انقلابی را در این کشور شاهد بودیم علیه دست نشاندگان یک ابرقدرت به نام امریکا در این کشور و مردم ما بدون پشتیبانی خارجی و با قدرت فداکاری ،ایثار و وحدت توانستند بر یک رژیم تا دندان مسلح در کوتاه ترین زمان و کمترین خونریزی به پیروزی دست یابد.
روحانی ادامه داد: این در حالیست که عمدتا رهبر این انقلاب به خارج از کشور تبعید بود و در طول 16 سال انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) 14 سال آن را در کشورهای ترکیه، عراق و فرانسه گذراند .
رئیس جمهور افزود: اما در عین حال این پیروزی باعث امیدواری ملت های منطقه و زلزله تکان دهنده ای برای امریکا و صهیونیسم بود بعد از پیروزی این انقلاب در برابر انواع توطئه ها که عمدتا توسط امریکا و صهیونیست ها طراحی شد ملت ما همواره پیروز میدان بودند.
 
محاسبه نادرست؛ علت شکست های آمریکا علیه ملت ایران
رئیس جمهور ، محاسبه نادرست را علت شکست های مستمر امریکایی ها علیه ملت ایران در قبل و پس از پیروزی انقلاب اسلامی دانست .
آقای روحانی در ادامه سخنانش در­ دیدار سفرا و روسای نمایندگان خارجی به مناسبت چلهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با تبیین دشمنی امریکا علیه جمهوری اسلامی گفت: نخستین توطئه آنان علیه ما در ماه های ابتدای انقلاب تلاش برای تجزیه ایران بود که ناموفق بودند. 
وی دومین توطئه امریکایی ها علیه انقلاب اسلامی را کودتای ناموفق دانست و افزود: سومین توطئه آنان نیز جنگ تحمیلی هشت ساله علیه ملت ایران بود که باز هم شکست خوردند.
رئیس جمهور، تحریم های نابه جا و ناعادلانه علیه ملت ایران را چهارمین توطئه بزرگ علیه جمهوری اسلامی برشمرد  روحانی گفت: امریکایی ها به علت از دست دادن متحد بزرگشان در منطقه علیه ابرقدرت شرق، تمام امکاناتشان را در این چهل سال به کار گرفتند اما در تمام این صحنه ها ناموفق بودند زیرا محاسباتشان درباره ملت ایران، قبل و پس از انقلاب نادرست بود.
رئیس جمهور با بیان اینکه ​آنان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی فکر می کردند با حمایت از رژیم شاه موفق می شوند ملت ایران را به شکست بکشانند تصریح کرد : در روزهای پایانی نهضت اسلامی در فکر کودتا در کشورمان بودند که ارتش ایران زیر بار توطئه شان نرفت.
وی گفت: پس از آن نیز فکر می کردند با جنگ تحمیلی، کمک ارتجاع منطقه و سلاح و تسلیحات کشورهای مختلف می توانند بر ملت ایران پیروز شوند اما در همه این مقاطع دچار اشتباه شدند .
آقای روحانی افزود: مردم ایران در چهل سال گذشته در همه فراز و نشیب ها با انتخاب راه درست، خود را به جهانیان نشان دادند.
 
ما قربانی تروریسم و انواع توطئه ها در منطقه هستیم 
رئیس جمهور گفت: ما قربانی تروریسم و سلاح شیمیایی در منطقه و انواع توطئه ها علیه ملت ایران هستیم اما در همه مراحل مردم ما با تکیه بر توانمندی داخلی بر مشکلات فائق شده اند.
حسن روحانی در ادامه سخنان خود افزود: مردم ما توانسته اند با تکیه بر توان داخلی، ویرانی های جنگ را از نو بازسازی کنند، آثار تحریم را از بین ببرند و در عین حال در همه شاخص ها، موفقیت های بزرگی را به دست آورند.
رئیس جمهور ادامه داد: موفقیت ملت ایران در شاخص های انسانی ، در علم و دانش و در بهداشت ، علوم تکمیلی و دانشگاهی، تحقیقات و فناوری های نوین در این چهل سال بسیار بزرگ بوده است که قابل مقایسه با سالهای قبل از انقلاب نیست و در عین حال نشان دادند ملتی هستند که به تعهدات خود همواره پای بند و پشتیبان ملت های منطقه هستند.
 روحانی گفت: علی رغم اینکه صدام در طول هشت سال به کشور ما تجاوز کرده بود، اما ما کشوری بودیم که در زمان حمله ائتلاف به عراق، به مردم این کشور پناه دادیم علی رغم اینکه برخی کشورهای منطقه به صدام کمک کرده بودند اما ما اولین کشوری بودیم که حمله صدام به کویت را محکوم کردیم، قبل از کشورهای شورای همکاری خلیج فارس ما این تجاوز را محکوم کردیم.
رئیس جمهور با بیان اینکه ما کشوری بودیم که به مردم کویت پناه دادیم اظهار داشت: در روزهای سخت ما به مردم این کشور پناه دادیم و هیچگاه نه در این چهل سال و نه در دهه های قبل از آن، قصد حمله و تجاوز به همسایگان یا کشورهای دیگر را نداشته ایم.
 روحانی گفت: هرگاه همسایگان از ما کمک خواسته اند بدون چشم داشتی به کمک آنها شتافته ایم ، نه به فکر آن بوده ایم که کمک های خودمان را به ارقام و اعداد مالی در بیاوریم و حساب های پس انداز آنها را محاسبه کنیم که امریکایی ها در ائتلاف علیه صدام، به ظاهر کمکی که در این منطقه به کویت کردند، قبل از هر چیز حساب های مالی کویت و عربستان را محاسبه کردند و این کمک ها را با حساب مالی معاوضه کردند.
رئیس جمهور تاکید کرد: ما همیشه کشوری بوده ایم که با کل کشورهای منطقه دارای روابط تاریخی و فرهنگی بوده ایم و نفوذ ایران در این منطقه، نفوذ فرهنگ بزرگ اسلامی- ایرانی در منطقه است.
 
ایران به تمامی تعهدات خود پای بند است
رئیس­ جمهور در ادامه سخنان خود در جمع سفرا و روسای نمایندگی های خارجی گفت:­ ارتباط با مردم ترکیه، سوریه، لبنان، کشورهای قفقاز و آسیای میانه ، افغانستان ، کشورهای جنوبی مان و شمال هند همواره به عنوان عمق راهبردی فرهنگ این سرزمین و منطقه بوده است .
وی با بیان اینکه همیشه ایران از آغاز اسلام به عنوان اسلامی معتدل در این منطقه و جهان معرفی شده است افزود : هیچ گاه ایران در پی تفکر افراطی نبوده و هر کجا که اسلام از طریق ایران وارد شد اسلام معتدل در سطح و منطقه جهان بود.
 روحانی ادامه داد : اگر حمایت مردم ایران از مردم عراق­ و سوریه نبود امروز شاید شاهد سر نوشت دیگری برای عراق و دمشق بودیم و اگر حمایت ایران از افغانستان در طول مبارزاتش برای استقلال نبود شاید شاهد شرایط جدیدی در این منطقه بودیم.
وی اضافه کرد: هر کشوری که از ایران کمک خواست از عراق، سوریه، یمن، لبنان، افغانستان،­­تا قطر به یاری او شتافتیم و هیچگاه توقع یا خواستی بجز کمک به همسایگان­ نداشتیم.
رئیس جمهور افزود: به خوبی در سال های اخیر بیش از گذشته نشان دادیم که اگر با دنیا تعهدی داده ایم پای تعهد خود می ایستیم .
 روحانی گفت : ما در امضاء تعهد بسیار دقت می کنیم و به جزئیات آن توجه می کنیم اما زمانی که تعهد کردیم پای آن امضاء می ایستیم.
برچسب‌ها :

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 12003 0 (0%)
یورو خرید 13826 0 (0%)
درهم خرید 3249 0 (0%)
دلار فروش 12072 0 (0%)
یورو فروش 13965 0 (0%)
درهم فروش 3302 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 86888 0.00 (0%)
یورو 98202 0.00 (0%)
درهم امارات 24854 0 (0%)
یوآن چین 11816 0 (0%)
لیر ترکیه 15875 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ