سخنگوی سازمان غذا و دارو مطرح کرد؛

ماجرای توقیف محموله دارویی یک میلیون دلاری

اقتصاد ایران: سخنگوی سازمان غذا و دارو درمورد اظهارات رئیس جمهور در گرگان مبنی بر تخلفات برخی افراد در حوزه واردات دارو و مواد اولیه دارویی توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، کیانوش جهانپور، گفت: در ارتباط با صحبت های ریاست جمهور در خصوص مواد اولیه تاریخ گذشته لازم به ذکر است که تخلف مورد اشاره مربوط به ماده اولیه مورد نیاز تولید مکمل تغذیه ای یک شرکت بوده که با نظارت دقیق سازمان غذا و دارو کشف و ضمن برخورد با شرکت متخلف، فرآورده مورد نظر نیز ریکال و محموله ای با ارزش بیش از یک میلیون دلار هم در گمرک با این مشخصات، شناسایی شده و اجازه ورود و ترخیص آن صادر نشد و گزارش آن هم به مقامات و مراجع ذی صلاح ارجاع شده است.

وی افزود: تا جایی که اطلاع دارم ارز مورد استفاده این موارد مربوط به سال گذشته بوده است و از منابع ارز ترجیحی و دولتی سال ۹۷ در این خصوص سوءاستفاده نشده است.

جهانپور تاکید کرد: طبق اشاره رئیس جمهور، زمان و توان زیادی از مجموعه دولت، وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو صرف نظارت و کشف این موارد شده و می شود، لکن خوشبختانه به رغم انگیزه های نادرست و سودجویانه و تمایلات برخی افراد در سوءاستفاده از شرایط تهدید و تحدیدهای اعمال شده علیه کشور، نظام سلامت به ویژه سازمان غذا و دارو در ماه ها و سال های اخیر حداکثر نظارت ممکن را بر واردات کالاهای سلامت محور و مواد اولیه مورد نیاز اعمال کرده و موارد تخلف از جمله مورد اشاره بدون اغماض تحویل مراجع ذی صلاح شده است.

وی خاطرنشان کرد: توفیقاتی نیز که در این عرصه و در مقابله با تحریم ها حاصل شده است برخاسته از نظارت و مراقبت های مستمر سازمان غذا و دارو و نیز همکاری صادقانه اغلب افراد و شرکت های دخیل در امر بوده و موارد تخلف، قاعدتا به کلیت واردکنندگان و تولیدکنندگان این حوزه قابل تعمیم نیست و رئیس  جمهور نیز بر این موضوع تاکید داشته اند.

جهانپور تصریح کرد: طبق گفته های رئیس جمهور طی این مسیر با موفقیت و سلامت جز با همدلی و همراهی دولت و ملت میسر نخواهد بود.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 12003 0 (0%)
یورو خرید 13826 0 (0%)
درهم خرید 3249 0 (0%)
دلار فروش 12072 0 (0%)
یورو فروش 13965 0 (0%)
درهم فروش 3302 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 86888 0.00 (0%)
یورو 98202 0.00 (0%)
درهم امارات 24854 0 (0%)
یوآن چین 11816 0 (0%)
لیر ترکیه 15875 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ